Marmurkowe paznokcie to hit. Jak samodzielnie zrobić taki modny manicure krok po kroku?

Marmurkowe paznokcie to jedna z najczęściej wyszukiwanych stylizacji w internecie. Taki manicure jest bardzo modny i niezwykle efektowny. Poznaj dwa proste i szybkie sposoby na marmurkowe paznokcie.

Marmurkowe paznokcie cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku sezonów. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanek tego niezwykle efektownego manicure'u. W tym sezonie jesień/zima 2019/2020 taka stylizacja paznokci ponownie wraca do łask. Jak wyglądają marmurkowe paznokcie i jak zrobić je samodzielnie w domu? Odpowiadamy.

Lakiery do paznokci idealnie nadają się nie tylko do zrobienia manicure'u. Z naszego wideo dowiesz się, do czego jeszcze można ich używać:

Zobacz wideo

Marmurkowe paznokcie - jak wyglądają?

Marmurkowe paznokcie, jak sama nazwa wskazuje, wyglądają, jakby były pokryte bardzo modnym ostatnio marmurkiem. Ten kamienny wzór pojawia się nie tylko w manicure, ale również na zeszytach, notesach i portfelach. Marmurkowe paznokcie są bardzo efektowne. Może wyglądają na trudne i skomplikowane do zrobienia, ale to mylne wrażenie. Podpowiadamy, jak je wykonać samodzielnie w domu.

Marmurkowe paznokcie - jak zrobić krok po kroku?

Marmurkowe paznokcie spokojnie możesz samodzielnie zrobić w domu. Są na to dwa proste i szybkie sposoby.

1. Pomaluj paznokcie wybranym kolorem. Folię (może to być np. reklamówka, najlepiej taka, która po zgięciu ma lekko sztywne krawędzie) zwiń w kulkę i nanieś na nią niewielką ilość lakieru. Taką pomalowaną folię kilka razy przyłóż do paznokci. W ten właśnie sposób uzyskasz pożądany efekt pęknięć. Na koniec pomaluj jeszcze bezbarwnym lakierem.

2.  Pomaluj paznokcie wybranym kolorem. Do kubka nalej ciepłej wody, a na to nanieś kilka kropli lakieru. Następnie spryskaj taką wodę lakierem do paznokci i zamocz w niej paznokcie. Poczekaj chwilę, aż lakier zaschnie i dopiero wtedy wyciągnij palec z wody. Dzięki temu uzyskasz efekt pęknięć na powierzchni paznokcia.

Dla ułatwienia zamieszczamy wideo, na którym zobaczycie, jak wykonać marmurkowy manicure krok po kroku:

 
Więcej o: