Jak i czym malować brwi? Podpowiadamy krok po kroku

Brwi to ważna ozdoba każdej twarzy. Niestety dość często pomijana. Jak i czym je malować, żeby stanowiły piękną ozdobę twarzy. Odpowiadamy.

Brwi to, wbrew pozorom, niezwykle istotny element twarzy, który dość często pomijany jest przez wiele kobiet. A to błąd! Zadbane, wypielęgnowane, ciemne, gęste, do tego ujarzmione potrafią zupełnie odmienić wygląd twarzy. Odpowiednio wymodelowane brwi stanowią idealną oprawę oczu, podkreślając je i nadając spojrzeniu głębi.

Sprawdziliśmy, która z trzech popularnych metod malowania brwi jest najlepsza:

Zobacz wideo

Brwi - regulacja

Podstawą pięknych brwi jest regulacja. Dopiero wtedy możemy się zabierać za ich malowanie. Pierwszą regulację - depilację najlepiej zrobić u profesjonalnej kosmetyczki. Profesjonalistka nada im odpowiedni łuk, dopasowując go do naszego kształtu twarzy. Kosmetyczki do regulacji używają najczęściej tradycyjnej pęsety oraz wosku. Po takiej pierwszej regulacji u specjalistki później będzie nam już łatwiej samodzielnie utrzymać odpowiedni kształt brwi.

Makijaż brwi

Makijaż brwi można wykonać na kilka sposobów. Najpopularniejsze to te przy użyciu: cieni, kredki, tuszu (żelu) oraz specjalnej pomady. Czemu służy taki makijaż brwi? Przede wszystkim podkreśleniu ich i ukryciu wszelkich mankamentów, takich jak np. przerzedzone brwi, nierówne brwi, asymetryczny łuk itp.

Do malowania brwi użyj ciemnego cienia (beżowego, brązowego lub szarego) i cienkiego pędzelka. Makijaż wykonuj od wewnętrznej strony twarzy, kierując się w stronę zewnętrznej. Cienie możesz ze sobą mieszać, aby otrzymać taki kolor, który będzie jak najlepiej dopasowany.

Tusz do brwi lub żel jest bardzo prosty w użyciu. Służy przede wszystkim ujarzmieniu włosków. Do tego jest bardzo bezpieczny i poręczny w obsłudze. Podobną funkcję może pełnić zwykła szczoteczka do przeczesywania brwi.

Kredka do brwi to jeden z najbardziej popularnych sposobów na makijaż. Wymaga wprawy, ale praktyka czyni mistrza. Pamiętaj o tym, aby wybrać miękką kredkę, którą będziesz mogła na koniec delikatnie rozetrzeć pędzelkiem. Za pomocą kredki możesz domalować przerzedzone, brakujące włoski w brwiach.

Pomada do brwi wymaga wprawionej ręki. Ale daje najlepsze efekty. Nakłada się nią bardzo cienkim pędzelkiem. Taka pomada pozwala nadać brwiom wyrazistość i mocno je podkreślić.

Więcej o: