Spierzchnięte usta? Mamy na to prosty, tani i naturalny sposób. Domowy peeling cukrowy

Spierzchnięta usta to problem, który dotyka wiele osób późną jesienią oraz zimą. Jak sobie z nim radzić? Jest na to bardzo prosty, tani, naturalny i domowy sposób. Cukrowy peeling. Podpowiadamy, jak go zrobić.

Spierzchnięta usta - któż z nas nie zna tego problemu? Kłopot ten dotyka nas szczególnie późną jesienią oraz zimą - nie służą nam niskie temperatury, wiatr oraz centralne ogrzewanie. Warto wiedzieć, że naskórek ust jest kilkakrotnie cieńszy niż skóra na twarzy. W dodatku posiada jedynie nieliczne gruczoły łojowe. Dlatego też o usta trzeba dużo bardziej dbać, szczególnie właśnie późną jesienią oraz zimą. Bez odpowiedniej pielęgnacji oraz nawilżania i natłuszczania wargi będą przesuszone, spierzchnięte oraz zaczną pękać. Jak sobie z tym radzić? Jest na to bardzo prosty i tani domowy sposób. Peeling cukrowy.

Julia Wieniawa zdradziła, jak wykonuje swój codzienny makijaż. Pokazała również kosmetyki, których używa:

Zobacz wideo

Spierzchnięte usta - domowy, cukrowy peeling

Jeśli masz problem ze spierzchniętymi ustami, pomoże ci bardzo prosty i tani domowy sposób. Chodzi o naturalny peeling, który możesz zrobić z produktów, które zapewne masz już w swojej kuchni.

Cukrowy peeling - składniki:

  • cukier (zwykły lub brązowy),
  • tłuszcz (olej kokosowy lub oliwa z oliwek).

Cukrowy peeling - jak zrobić?

Cukrowy peeling domowy do ust jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu. Wystarczy zmieszać ze sobą trzy łyżeczki cukru oraz jedną łyżeczkę tłuszczu (oleju kokosowego lub oliwy z oliwek). Taką miksturę nałóż na usta na minimum pięć minut i delikatnie je masuj (nie za mocno, aby nie poranić warg drobinkami cukru). Możesz użyć do tego szczoteczki do zębów - wtedy peeling będzie jeszcze bardziej skuteczny. Następnie zmyj miksturę i ciesz się pięknymi, gładkimi ustami. Taki peeling możesz również przygotować w większej ilości i używać na całe ciało.

Cukrowy peeling ust warto fundować sobie raz w tygodniu, a najlepiej dwa razy. Taki prosty, tani i domowy zabieg usunie przesuszone skórki, dzięki czemu temu twoje usta będą miękkie, gładkie i nawilżone przez całą jesień oraz zimę.

Przesuszone usta - o czym pamiętać?

Jeśli masz przesuszone czy spierzchnięte usta, absolutnie unikaj ich oblizywania na mrozie oraz odgryzania skórek. To tylko pogorszy ich stan! Również niektóre barwniki oraz perłowe pigmenty w pomadkach mogą dodatkowo przyczyniać się do wysuszania cienkiego i wrażliwego naskórka na ustach. Z innych naturalnych sposobów (poza cukrowym peelingiem) pomoże ci również miód. Nałóż go na usta na 10 minut, a następnie zliż. Taki prosty, naturalny zabieg nawilży, zregeneruje i odżywi twoje wargi.

Więcej o: