Kobiety oszalały na punkcie henny pudrowej brwi. To świetna alternatywa dla makijażu permanentnego. Na czym polega i ile kosztuje?

Henna pudrowa brwi to zabieg kosmetyczny, który w zaledwie kilka chwil stał się wielkim hitem. Nic dziwnego. Nie dość, że sprawia, że brwi są ciemne, gęste i mają ładny kształt, to jeszcze je pielęgnuje. Do tego jest kompletnie bezbolesny w porównaniu z makijażem permanentnym.

Brwi, to wbrew pozorom, niezwykle ważna ozdoba każdej twarzy. Niestety dość często pomijana podczas pielęgnacji przez wiele kobiet albo traktowana po prostu po macoszemu. A to błąd! Zadbane, wypielęgnowane, ciemne, gęste, do tego ujarzmione potrafią zupełnie odmienić wygląd twarzy. Odpowiednio wymodelowane brwi stanowią idealną oprawę oczu, podkreślając je i nadając spojrzeniu głębi. Jeżeli chodzi o pielęgnację brwi, wielkim hitem od kilku miesięcy jest henna pudrowa. Na czym polega taki zabieg? Czy boli? Jaki daje efekt? Ile kosztuje? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego tekstu.

Sprawdziliśmy, która z trzech popularnych metod malowania brwi jest najlepsza. Chcesz wiedzieć? Obejrzyj nasze wideo:

Zobacz wideo

Henna pudrowa brwi - co to i jaki daje efekt?

Henna pudrowa brwi to nowość na rynku kosmetycznym, która bardzo szybko stała się jednym z najbardziej popularnych zabiegów pielęgnacyjnych tych włosków. Dlaczego? Przede wszystkim jest doskonałą alternatywą dla makijażu permanentnego, który niestety, ale jest zabiegiem bolesnym. Zaś henna pudrowa w ogóle nie boli. Ponadto henna pudrowa sprawia, że brwi są nie tylko ciemne, optycznie zagęszczone (doskonale wypełnia ubytki we włoskach) i mają ładny kształt, ale też jednocześnie odżywia je i pielęgnuje. Co ważne taki zabieg daje naturalny efekt. Nie trwa długo, ponieważ ok. 45 minut. Sam czas trzymania barwnika na brwiach to 20-30 minut.

Warto jednak wiedzieć, że taka henna pudrowa może wywoływać reakcję alergiczną, dlatego warto zrobić test uczuleniowy minimum 48 godzin przed planowanym zabiegiem. 

Henna pudrowa brwi - jak długo utrzymuje się?

Henna pudrowa brwi w porównaniu ze zwykłą, tradycyjną henną utrzymuje się dużo dłużej. I to jej kolejny atut! Taki zabieg barwi nie tylko włoski, ale również i skórę. Efekt na skórze utrzymuje się ok. 14 dni, zaś na włoskach nawet do sześciu tygodni.

Henna pudrowa brwi - ile kosztuje?

Kolejnym atutem henny pudrowej brwi w porównaniu z makijażem permanentnym jest cena. Koszt takiego zabiegu waha się od 50 do 80 zł w zależności od miasta i salonu.

Więcej o: