Peeling węglowy to nowość na rynku kosmetycznym, która szturmem go podbiła. Dlaczego zabieg tak szybko zdobył ogromną popularność? Po pierwsze, dlatego że doskonale oczyszcza skórę. Po drugie, przy okazji redukuje też pierwsze oznaki starości i ujędrnia skórę. A po trzecie, jest skuteczny i bezbolesny (nie wymaga znieczulenia). Na czym polega peeling węglowy? Jakie daje efekty? Komu jest polecany? Jakie są przeciwwskazania? Odpowiadamy.
Peeling z kawy to hit w walce z cellulitem. Jak go zrobić samodzielnie w domu? Obejrzyj nasz prosty tutorial:
Peeling węglowy zwany jest również zabiegiem black doll. Wykonywany jest przy użyciu wysokiej klasy lasera. Peeling węglowy polega na pokryciu skóry koloidalną zawiesiną węgla. Następnie twarz naświetlana jest promieniem laserowym. Cząsteczki węgla pochłaniają energię ze światła laserowego, co prowadzi do ich tak jakby mikroeksplozji. W wyniku tego następuje głębokie oczyszczenie skóry oraz zwężenie jej porów. Ponadto taki zabieg prowadzi do poprawy jędrności skóry oraz do ujednolicenia jej kolorytu.
Peeling węglowy działa na kilku torach. Jakie daje efekty?
Peeling węglowy idealnie sprawdzi się u osób z rozszerzonymi porami i zanieczyszczeniami: wągrami, pryszczami itp., które dodatkowo mają ziemistą i szorstką cerę. Dodatkowo zabieg ten zmniejsza nadmierny łojotok. Peeling węglowy nadaje się również dla osób, które mają przebarwienia. Opisywany zabieg rekomendowany jest także wszystkim tym, którzy widzą u siebie pierwsze oznaki starzenia.
Peeling węglowy, tak jak każdy zabieg kosmetyczny, nie nadaje się dla każdego. Jakie są przeciwwskazania?