Trendy, które przestaną być modne w 2020 roku. Sprawdź, czego unikać

Poznaj sześć podstawowych trendów, które przestaną być modne w 2020 roku. Dotyczą zarówno ubrań, jak również butów i dodatków.

Wszystkie portale rozpisują się o tym, co będzie modne i trendy w nowym, 2020 roku. Dzięki temu możemy być na bieżąco. My zaś postanowiliśmy sprawdzić, które trendy i elementy garderoby przestaną być modne w 2020 roku. Tego dowiesz się z dalszej części naszego teksu. Koniecznie sprawdź! Dzięki temu unikniesz modowego faux pas.

Zobacz wideo

Neony

Neony rządziły przede wszystkim w sezonie lato 2019. Pojawiały się dosłownie wszędzie, zarówno na ubraniach, na butach, jak również na dodatkach typu pasek czy torebka itp. Im bardziej neonowe, jaskrawe i rażące w oczy, tym było lepiej. W 2020 roku neonowe ubrania, buty i dodatki z powrotem będą symbolem kiczu. Dlatego na razie schowaj je głęboko w szafie i poczekaj na czas, aż z powrotem powrócą do łask. W tym sezonie postaw na bardziej stonowane i uniwersalne kolory.

Ugly shoes, czyli toporne sneakersy na platformie

Toporne sneakersy na platformie, inaczej zwane ugly shoes, były ogromnym hitem na wybiegach w 2019 roku. Bardzo szybko trend ten pojawił się również na ulicach miast na całym świecie. Warto jednak wiedzieć, że w nowym, 2020 roku stawiamy na bardziej delikatne i kobiece buty. Sneakersy również będą modne, ale nie w tak topornej wersji i nie na grubej podeszwie.

Motywy zwierzęce na ubraniach

W 2019 roku nosiłyśmy ubrania oraz dodatki w motywy zwierzęce. Były to przede wszystkim: panterki, lamparcie cętki, a także paski zebry itp. W 2020 roku żegnamy takie bardzo efektowne printy na rzecz minimalizmu i ponadczasowej klasyki. A jeżeli chodzi o wzory, to stawiamy głównie na te geometryczne.

Sprawdź: Najmodniejsze sukienki w zwierzęce wzory tylko na Avanti24.pl!

Kombinezony

Kombinezony regularnie wracają do łask, najczęściej w letnich sezonach. Nie inaczej było latem w 2019 roku. Taka moda, inspirowana odzieżą roboczą, w 2020 roku jednak znika. Zastąpią ją bardziej kobiece sukienki i krótkie spodenki - shorty.

Biżuteria z muszelek

Biżuteria z muszelek to wakacyjny hit! Latem 2019 nie trzeba było wyjeżdżać nad morze, aby zaopatrzyć się w ten supermodny dodatek. A były to głównie bransoletki na ręce oraz na kostki, a także naszyjniki z muszelek. Trend ten bardzo szybko podchwyciły gwiazdy. Jeśli i ty masz biżuterię z muszelek, na razie schowaj ją w szufladzie. Niech poczeka na lepszy czas, aż znowu będzie modna.

Efektowne spinki do włosów

Jeżeli chodzi o stylizację włosów, to 2019 rok przebiegał pod znakiem dużych, efektownych i mocno błyszczących spinek. To był hit! Jednak w 2020 roku odchodzimy od nich i stawiamy na kobiece opaski oraz chusty.

Więcej o: