Jak wykonać idealną kreskę na oku? Jakich błędów unikać? Sprawdzone porady Magdaleny Pieczonki

Magdalena Pieczonka zdradziła swoje triki na idealną kreskę na oku w programie "Dzień dobry TVN". Zwróciła również uwagę na podstawowy błąd, który podczas robienia makijażu popełnia większość kobiet.

Magdalena Pieczonka to jedna z najbardziej znanych polskich makijażystek, które ma na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami. Była ostatnio gościem porannego programu " Dzień dobry TVN", w którym dzieliła się swoimi sprawdzonymi radami na to, jak zrobić idealną kreskę na powiece. Magdalena Pieczonka zdradziła również, jakich błędów unikać.

Zobacz wideo A oto triki naszej makijażystki na idealną kreskę

 

Kreska na oku - ponadczasowy element makijażu

Odpowiednio zrobiona kreska na oku potrafi zdziałać cuda: nadać oku odpowiedni kształt, skorygować jego ewentualne niedoskonałości, podkreślić spojrzenie i zagęścić rzęsy. Jest to ponadczasowy element make-upu, który nigdy nie wychodzi z mody.

Komu pasuje kreska na oku?

Zdaniem Magdaleny Pieczonek kreska na oku pasuje praktycznie każdej kobiecie. Jedynie posiadaczki opadającej powieki powinny zastanowić się nad tym, aby jednak zrezygnować z kreski na oku. Popularna makijażystka sugeruje, aby zamiast tego, skupić się bardziej na wycieniowaniu oka. 

Grubość, długość i kolor zależy od tego, w czym dobrze się czujemy i co nam pasuje. Natomiast bardzo ważne jest to, jak ją robimy (...). Często możemy sobie taką kreską zaszkodzić

 – podkreśla Magdalena Pieczonka w programie "Dzień dobry TVN".

Kreska na oku - podstawowy błąd

Magdalena Pieczonka przyznaje, że podstawowym błędem, który popełnia wiele kobiet, jest rysowanie kreski na powiece przy zamkniętym oku. Powinno się to robić, mając je otwarte. Inaczej kreska namalowana będzie zbyt nisko, co w konsekwencji da efekt opadającego oka.

Jak namalować idealną kreskę na oku?

Magdalena Pieczonka podkreśla, że taka kreska malowana na górnej powiece powinna być jakby przedłużeniem dolnej linii wodnej. Jeżeli jesteś osobą początkującą, kreskę maluj ciemnym cieniem do powiek i pędzelkiem. Wtedy łatwiej zrobić ewentualne poprawki. Końcówy efekt można utrwalić i podkreślić przy pomocy eyelinera.

następnie otwieramy oko i już w pełni kontrolując, dorysowujemy linię w zewnętrznym kąciku, wyciągając ją w kierunku skroni. Powinna być ona kontynuacją linii wodnej dolnej powieki.

Więcej o: