Paznokcie tytanowe to hit na 2020 rok! Są trwałe jak manicure hybrydowy, ale nie niszczą paznokci, tylko pielęgnują je

Paznokcie tytanowe to niekwestionowany hit na 2020 rok. Chcesz mieć trwały manicure, ale nie lubisz hybryd? Postaw na paznokcie tytanowe. Jak wyglądają? Jak je zrobić? Odpowiadamy.

Paznokcie tytanowe stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego! Jest to stosunkowo nowa metoda stylizacji paznokci, która szturmem podbija branżę. Taki manicure ma same zalety, dlatego stanowi doskonałą alternatywę dla popularnych hybryd. Na czym polega fenomen paznokci tytanowych? Jak wygląda taki modny manicure? Dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Czy można malować paznokcie w ciąży? Odpowiadamy:

Zobacz wideo

Paznokcie tytanowe - modny manicure na 2020 rok

Manicure tytanowy to przede wszystkim trwałość i uniwersalność. Co więcej, nie niszczy naturalnych paznokci, ponieważ taka metoda jest dużo bardziej delikatna i bezpieczna niż pozostałe zabiegi trwałego zdobienia. Do tego wszystkiego manicure tytanowy można samodzielnie zrobić w domu, co wcale nie jest trudne i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Kolejną zaletą paznokci tytanowych jest czas, który potrzebny jest na ich zrobienie. U wprawionej manikiurzystki taki manicure nie powinien zająć więcej niż 45 minut. Ponadto ta metoda, w przeciwieństwie do innych, nie pogrubia znacząco płytki paznokcia. Dzięki temu wyglądają bardziej subtelnie i naturalnie.

Manicure tytanowy - na czym polega?

Manicure tytanowy swoją nazwę zawdzięcza dwutlenkowi tytanu. Jest to związek chemiczny, który znajduje się w składzie preparatu służącego do wykonywania go. Manicure tytanowy łączy w sobie cechy hybrydowego i akrylowego. W jaki sposób? Z jednej strony można z jego pomocą wyczarować piękne, kolorowe paznokcie, które będą się trzymać przez kilka tygodni - tak, jak w przypadku hybryd. Z drugiej zaś, manicure tytanowy umożliwia przedłużenie paznokci i skorygowanie kształtu ich naturalnej płytki. Podobnie jest również w przypadku paznokci akrylowych.

Co wyróżnia manicure tytanowy? Przede wszystkim to, że do utwardzania takich paznokci nie używa się żadnej lampy. W dodatku proszek, z którego pomocą wykonuje się manicure tytanowy, oprócz dwutlenku tytanu zawiera również substancje odżywcze, takie jak: witaminy A, E oraz wapń. Dzięki temu manicure tytanowy nie tylko zdobi paznokcie, ale również pielęgnuje je i wzmacnia. 

Manicure tytanowy - jak zrobić krok po kroku?

Manicure tytanowy możesz zrobić samodzielnie w domu. Co będzie ci potrzebne? Jak zrobić taką stylizację paznokci krok po kroku? Dowiesz się z naszego wcześniejszego artykułu:

Więcej o: