Ombre manicure to hit wśród stylizacji paznokci. Gwiazdy go kochają. Podpowiadamy, jak go zrobić krok po kroku

Ombre manicure to jedna z najbardziej modnych stylizacji paznokci już od kilku sezonów. Jak wygląda? Jak samodzielnie zrobić w domu taki modny ombre manicure? Odpowiadamy.

Ombre króluje już od dłuższego czasu i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. I to nie tylko na włosach, ale również na paznokciach, czy w makijażu. Przykładem może być make-up ombre ust. Niekwestionowanym hitem od kilku ładnych sezonów jest przede wszystkim manicure ombre. Jak wygląda taka modna stylizacja paznokci? Jak ją zrobić samodzielnie w domu? Podpowiadamy krok po kroku.

Czy można malować paznokcie w ciąży? Sprawdziliśmy:

Zobacz wideo

Ombre manicure - modna stylizacja paznokci

Ombre na paznokciach może przybrać wiele różnych postaci. Wszystko zależy od kolorów lakierów, których użyjemy. Jak wygląda taki ombre manicure? Na czym polega? Ombre manicure to po prostu cieniowanie na paznokciach. Aby osiągnąć taki efekt, trzeba nakładać na siebie kilka kolejnych warstw kolorowych lakierów do paznokci. Samo cieniowanie wykonujemy przy pomocy gąbeczki.

Ombre manicure - jak zrobić krok po kroku?

Wprawdzie samodzielne wykonanie ombre na paznokciach wymaga trochę czasu i precyzji, ale efekt zdecydowanie wart jest poświęcenia. Taki manicure doskonale sprawdzi się na każdych paznokciach, zarówno długich, jak również krótkich. Jego podstawą są wypielęgnowane skórki i gładka płytka, o które należy zadbać przed malowaniem.

Przed wykonaniem manicure'u ombre przygotuj kilka lakierów (najlepiej niech to będą trzy) w różnych odcieniach tego samego koloru, gąbeczkę do makijażu, a także bezbarwny lakier. Gąbeczkę namocz w zimnej wodzie i odciśnij tak, aby pozostała wilgotna. Stopniowo nakładaj paski lakieru na gąbkę (na długość paznokcia), a następnie kilkakrotnie odciśnij wzór na kartce. Kiedy zauważysz, że kolory łagodnie przechodzą z ciemnego w jaśniejszy, przyłóż gąbeczkę do paznokcia. Taki zabieg musisz powtórzyć ze wszystkimi paznokciami. Na koniec całość pokryj bezbarwnym lakierem.

Więcej o: