Henna pudrowa brwi - co to jest i ile kosztuje? Odpowiadamy

Henna pudrowa brwi to niekwestionowany hit wśród zabiegów kosmetycznych. Zabieg ten jest bezbolesny i stanowi super alternatywę dla makijażu permanetnego. Na czym polega? Ile kosztuje? Jakie ma zalety? Odpowiadamy.

Henna pudrowa brwi - kobiety wręcz oszalały na jej punkcie. Nic dziwnego! To doskonała alternatywa dla popularnego dotychczas makijażu permanentnego. Jest to zabieg kosmetyczny, który w zaledwie kilka chwil stał się wielkim hitem. Dzięki niemu brwi są ciemne, gęste i mają ładny kształt. Dodatkowo taka henna pudrowa pielęgnuje brwi. Co więcej zabieg ten jest kompletnie bezbolesny w porównaniu z makijażem permanentnym. Na czym polega henna pudrowa brwi? Czy boli? Jaki daje efekt? Jaka jest jej cena? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego tekstu.

Zobacz wideo Sprawdziliśmy, która z trzech popularnych metod malowania brwi jest najlepsza. Chcesz wiedzieć? Obejrzyj nasze wideo:

Zobacz ofertę profesjonalnych akcesoriów do makijażu na Avanti24.pl!

Henna pudrowa brwi - co to i jaki daje efekt (przed i po)?

Henna pudrowa brwi to nowość na rynku kosmetycznym. Jednak bardzo szybko stała się jednym z najbardziej popularnych zabiegów pielęgnacyjnych tych włosków. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest doskonałą alternatywą dla makijażu permanentnego, który niestety, ale jest zabiegiem bolesnym. Zaś henna pudrowa w ogóle nie boli.

Ponadto taka henna pudrowa sprawia, że brwi są nie tylko ciemne, optycznie zagęszczone (doskonale wypełnia ubytki we włoskach) i mają ładny, regularny kształt, ale też jednocześnie odżywia je i pielęgnuje. Co ważne taki zabieg daje bardzo naturalny efekt w porównaniu z makijażem permanentnym. Ile trwa henna pudrowa brwi? Niedługo, ponieważ maksymalnie 45 minut. Sam czas trzymania barwnika na brwiach to 20-30 minut.

Warto mieć na uwadze, że taka henna pudrowa może wywoływać reakcję alergiczną. Dlatego przed pierwszym zabiegiem warto zrobić test uczuleniowy. Najlepiej minimum 48 godzin przed planowaną wizytą u kosmetyczki.

Henna pudrowa brwi - jak długo się trzyma?

Henna pudrowa brwi w porównaniu ze zwykłą, tradycyjną henną utrzymuje się dużo dłużej. I to jest właśnie jej kolejny atut. Taki zabieg barwi bowiem nie tylko włoski, ale również i skórę. Dzięki temu efekt na skórze utrzymuje się ok. 14 dni, zaś na włoskach nawet do sześciu tygodni, co jest naprawdę długo.

Henna pudrowa brwi - ile kosztuje? (cena)

Kolejnym atutem henny pudrowej brwi w porównaniu z makijażem permanentnym jest jej cena. Koszt takiego zabiegu waha się od 50 do 80 zł w zależności od miasta i salonu.

Henna pudrowa brwi - opinie

Henna pudrowa brwi cieszy się coraz to większą popularnością. Zdaniem wielu kobiet dużym atutem tego zabiegu jest jego bezbolesność oraz trwałość. Skusicie się?

Więcej o: