Ranking depilatorów. Jaki depilator wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Ranking depilatorów tworzymy, by ułatwić wybór odpowiedniego urządzenia do depilacj. Pamiętajmy jednak, że są to rankingi tworzone w oparciu o subiektywne opinie, dlatego nie zawsze ich wyniki będą w zgodzie z naszymi osobistmi odczuciami. A przy wyborze depilatora, nasze indywidualne preferencje mają szczególne znaczenie.

Depilator - co to za urządzenie?

Depilator to urządzenie, które ma na celu ograniczenie częstotliwości depilacji nóg, pach i okolic intymnych. Jest to możliwe dzięki temu, że w przeciwieństwie do tradycyjnej maszynki do golenia, usuwa włoski wraz z cebulkami, co w znaczący sposób wydłuża czas ich odrastania. Ponadto włosy, które pojawiają się po depilacji z użyciem depilatora są zdecydowanie cieńsze i słabsze, a przez to łatwiej się je ponownie usuwa. Mimo tych niewątpliwych zalet, większość kobiet źle kojarzy depilatory. Dlaczego?Dzieje się tak, ponieważ pierwsze modele depilatorów, były to urządzenia które podczas zabiegu zadawały sporo bólu i pozostawiały skórę podrażnioną i mocna zaczerwienioną. Co więcej powodowały bolesną dolegliwość, jaką były wrastające włoski. Obecnie jednak większość oferowanych urządzeń wykonuje swoje zadanie w sposób zupełnie bezbolesny, nie powodując żadnych dodatkowych dolegliwości.

Depilatory - rodzaje urządzeń

Depilatory dostępne na rynku dzielą się na kilka kategorii. Poszukując odpowiedniego modelu dla siebie, na pewno natkniemy się na:

  • depilatory pęsetkowe - odpowiednie dla osób o dość rzadkim owłosieniu i skórze, która nie ma skłonności do podrażnień. Jeśli rzadko musimy wykonywać depilację to będzie odpowiedni wybór dla nas. Depilatory te należą do  najtańszych. Kupując je warto zwrócić uwagę na liczbę pęset, od której będzie zależeć dokładność wykonywanego zabiegu.
  • depilatory dyskowe - przeznaczone są dla pań z gęstszym owłosieniem i skórą skłonną do podrażnień. Są to urządzenia  bardzo delikatne, które świetnie sprawdzą się do depilacji pach i okolic bikini. Część modeli depilatorów dyskowych posiada dodatkowe końcówki, które mają jeszcze bardziej złagodzić dyskomfort towarzyszący depilacji. 
  • depilatory laserowe - najlepsze dla pań, które maksymalnie chcą ograniczyć odczucie bólu podczas depilacji. Dają one bardzo długi efekt. Depilacja laserowa najlepiej sprawdza się u pań z ciemniejszą karnacją i owłosieniem. Panie o jasnych włoskach często mogą nie uzyskać pożądanego efektu depilacji depilatorem laserowym.

Widoczne staje się więc, że decydując się na zakup depilatora należy przede wszystkim brać pod uwagę intensywność naszego owłosienia jak i jego barwę, i w zależności od tych czynników dobierać rodzaj urządzenia. 

Zobacz też: Zapalenie mieszków włosowych - przyczyny, objawy i leczenie

Depilatory - ranking urządzeń

Ranking depilatorów przedstawia najczęściej wybierane i najlepiej oceniane przez kobiety modele depilatorów. W zależności od potrzeb i oczekiwań, panie mogą wybierać spośród wielu modeli depilatorów, które wykorzystują różne metody i techniki pozbywania się niechcianego owłosienia. Bez względu na to, jaki rodzaj wybierzemy oczekiwania są zazwyczaj takie same: depilacja ma trwać krótko, być w miarę bezbolesna i wystarczyć na jak najdłuższy czas. Wszystko to jednak uzależnione jest nie tylko od tego, jaki depilator wybierzemy, ale również od naszych indywidualnych uwarunkowań jak: szybkość wzrostu włosów czy próg odporności na ból.

Od lat niezmiennie w rankingu depilatorów królują te same marki. Zmieniają się tylko modele, które posiadają coraz to nowsze innowacje, mające na celu zapewnienie maksymalnego komfortu podczas zabiegu depilacji. Dodawane są żelowe końcówki masujące, które niwelują podrażnienia albo nawiewy zmniejszające odczucie bólu podczas usuwania włosków. Bez wątpienia w rankingu depilatorów znajdą modele oferowane przez markę Philips oraz Braun, ale także Remington czy Babyliss. Na jakie depilatory warto zwrócić uwagę?

Depilatory pęsetowe:

  • Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00
  • Depilator Braun Silk-EPIL 9-990 Sensosmart SPA
  • Depilator Philips Satinelle Prestige BRE650/00

Depilatory laserowe:

  • Remington IPL 6250
  • Braun PL 3012
  • Philips BRI 953

Najlepszy depilator - jak wybrać?

Dla pań, które chcą uzyskać najlepsze efekty, w krótkim czasie i bez bólu, najlepszy depilator to depilator laserowy. Taki sprzęt wymaga jednorazowo dość sporej inwestycji, w zakresie około 1500 złotych. Wydaje się jednak, że komfort wykonywania zabiegu we własnym domu jest tego wart. 

Depilatory laserowe za pomocą wiązki światła niszczą cebulki włosów, które same wypadają. Zabieg ten ogranicza odrastanie włosów, a te które odrosną są słabe, cienkie i zdecydowanie jaśniejsze. Depilator laserowy jest doskonałym sposobem na uniknięcie wizyt w salonie kosmetycznym i wykonanie tego krępującego dla niektórych pań zabiegu w domowym zaciszu. 

Depilatory części z nas kojarzą się bardzo nieprzyjemnie ze względu na ból, który towarzyszy korzystaniu z nich. zdjęcie ilustracyjneDepilatory części z nas kojarzą się bardzo nieprzyjemnie ze względu na ból, który towarzyszy korzystaniu z nich. zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Jaki depilator najlepszy?

To jaki depilator będzie dla nas najlepszy, zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli mamy skromne owłosienie i niewielki budżet, wtedy warto rozważyć zakup depilatora z głowicą pęsetową. Jeśli chcemy postawić na nieco wyższą jakość, wówczas należy wziąć pod uwagę depilatory z głowicą dyskowa Najlepszym rozwiązaniem pozostaje na ten moment depilator laserowy, jednak takie wyjście wymaga od nas nieco większego nakładu finansowego i przeznaczone jest tylko dla pań o ciemnym owłosieniu.

Zobacz też: Najlepsze depilatory: wybieramy modele laserowe, IPL i klasyczne. Poznaj ich funkcje

 

Więcej o: