Makijaż powiększający oczy. Jak go wykonać? Poznaj proste i skuteczne sposoby krok po kroku

Makijaż powiększający oczy to odpowiednie wymodelowanie brwi, pomalowanie powiek oraz mocne podkreślenie rzęs. Jak optycznie powiększyć oczy? Odpowiadamy. Wbrew pozorom nie jest to ani trudne, ani też czasochłonne.

Makijaż powiększający oczy naprawdę potrafi zdziałać cuda. Masz małe oczy? Nie martw się. Pomoże ci odpowiedni make up. Dzięki nam poznasz proste i naprawdę skuteczne triki na makijaż powiększający oczy. I to niezależnie od tego, jaki masz ich kolor: czy zielone, niebieskie, czy brązowe. 

Poznaj cztery najczęstsze błędy w makijażu oka. Czego nie robić i jak malować się dobrze? Odpowiedź znajdziesz w naszym wideo:

Zobacz wideo

Makijaż powiększający oczy krok po kroku - brwi

Wystarczy naprawdę kilka, w dodatku bardzo prostych trików, aby optycznie powiększyć oczy. Po pierwsze, brwi. Ich rola jest niezwykle ważna, a dość często pomijana. A to błąd. Brwi muszą być wyraziste i podkreślone, ponieważ stanowią najważniejszą oprawę dla oczu. Jak je zatem prawidłowo modelować i malować? Włoski zaczesuj do góry, dodatkowo przyciemniaj żelem do brwi, a ich dolną krawędź rozjaśniaj kredką w cielistym kolorze. Możesz do tego ewentualnie użyć korektora. 

Makijaż powiększający oczy krok po kroku - powieki

Sprawdzonym trikiem na to, aby oczy optycznie wyglądały na większe, jest odpowiednie zaznaczenie załamania powieki. Aby otworzyć oko i sprawić, żeby optycznie wyglądało na większe, używaj błyszczących cieni. Mogą to być zarówno delikatne, cieliste kolory, takie ze złocistymi drobinkami, jak również te perłowe i mocno błyszczące.

Makijaż powiększający oczy krok po kroku - jasne kolory

Kolejnym sprawdzonym trikiem na makijaż powiększający oczy jest pomalowanie ich wodnej linii jasną kredką. Możesz do tego użyć tej w białym kolorze, jednak najlepsza będzie taka, która dopasowana do twojej karnacji, czyli np. w kolorze beżowym. Nanieś też trochę więcej kredki na zewnętrzne kąciki oczu. Taki prosty i szybki zabieg sprawi, że oko optycznie otworzy się i będzie wyglądać na większe. 

Makijaż powiększający oczy krok po kroku - rzęsy

W makijażu powiększającym oczy bardzo ważną rolę grają również rzęsy. Dobrze wytuszowane naprawdę potrafią zdziałać prawdziwe cuda! Po pierwsze zacznij od podkręcenia rzęs zalotką. Zrób to na trzech poziomach, czyli tuż przy linii rzęs, na środku oraz podkręć też końcówki. Wtedy będą wyglądać symetrycznie. Najwięcej tuszu do rzęs nałóż na środek oka oraz na kępki przy zewnętrznych kącikach. Taki prosty i szybki zabieg otworzy oko oraz nada mu bardzo ładny, migdałowy kształt. Aby rzęsy wydawały się jeszcze pełniejsze, możesz podkreślić ich linię czarną lub brązową kredką. 

Więcej o: