Makijaż dla 40-latki: 5 wskazówek, które sprawią, że będziesz wyglądała młodziej i promiennie

Makijaż dla 40-latki nie musi być ciężki i przytłaczający. Oto kilka porad, które sprawią, że twoja twarz będzie wyglądała pięknie i świeżo.

Makijaż dla 40-latki wielu osobom kojarzy się z ciężkimi kosmetykami, które dają efekt tapety. To jednak błędne założenie. Z wiekiem, gdy na naszej twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki, w niektórych przypadkach lepiej sprawdzą się lżejsze konsystencje. 

Zobacz wideo Makijaż cery dojrzałej. Oto nasza propozycja:

Makijaż dla 40-latki: postaw na nawilżający korektor

Najlepszym przykładem jest korektor pod oczy. Wiele pań wybiera ciężkie, mocno kryjące formuły, które mają uporać się z zasinieniami. Jednak tego typu kosmetyki zazwyczaj podkreślają zmarszczki. Lepiej jest więc postawić na lżejsze, nawilżające korektory, dzięki którym unikniesz niepożądanego efektu. 

A co możemy w takim przypadku zrobić z zasinieniami? Najlepiej będzie, gdy najpierw zakamuflujesz je kolorowym korektorem (np. łososiowym lub brzoskwiniowym).

Makijaż dla 40-latki: kremowa kredka na linię wodną

Jak ukryć oznaki zmęczenia? Jednym z najlepszych sposobów będzie zaaplikowanie na linię wodną kremowej kredki. Takie zabieg nie tylko ożywi nasze spojrzenie, ale także powiększy oczy.

Makijaż dla 40-latki: pamiętaj o różu

Przez ogromną popularność bronzerów i rozświetlaczy róże do policzków stały się nieco zapomniane. A chyba żaden inny kosmetyk nie dodaje nam tyle młodzieńczości i świeżości. Warto więc dać mu kolejną szansę. 

Makijaż dla 40-latki: nakładaj podkład palcami

Ważny jest także sposób aplikacji kosmetyków. Przykład? Podkład nakładany palcami będzie wyglądał znacznie naturalniej niż ten aplikowany za pomocą gąbeczki czy pędzla. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku przed makijażem szczególnie ważna jest higiena rąk. 

Makijaż dla 40-latki: mniej znaczy więcej

W makijażu codziennym bardzo często sprawdza się zasada: mniej znaczy więcej. Przykładowo, jeśli przesadzimy z ilością zaaplikowanego podkładu lub korektora, może mieć to zły wpływ na trwałość kosmetyków. Warto więc w tej kwestii zachować umiar. 

Więcej o: