Marmurek na paznokcie. Dowiedz się, jak wykonać modny manicure

Marmurek na paznokciach? Dla wielu osób może brzmieć to zaskakująco. Jest to jednak jeden z najciekawszych trendów, który od jakiegoś czasu coraz częściej pojawia się na paznokciach.

Marmurkowe paznokcie cieszą się popularnością od kilku sezonów. Taki manicure jest nie tylko oryginalny, ale także bardzo elegancki. Jak go wykonać? Czy rzeczywiście jest to takie skomplikowane? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Zobacz wideo Holograficzne hybrydy krok po kroku:

Marmurek na paznokciach - dla kogo?

Marmurek na paznokciach to zdecydowanie opcja dla wielbicielek eleganckiego manicure. Polubią go także fanki oryginalnych wzorów. Sprawdzi się także jako dodatek do stonowanego manicure: jeśli wszystkie paznokcie pomalujesz na wybrany kolor, na jednym wykonaj taki wzorek. 

 

Marmurek na paznokciach - jak go wykonać?

Aby wykonać marmurek na paznokciach, oprócz podstawowych przyrządów do manicure, potrzebujesz lakierów hybrydowych w dwóch kolorach. Kolejny niezbędny element to cienki pędzelek z długim włosiem, dzięki któremu uzyskasz żyłki imitujące kamień.

Paznokcie w kształcie szminki? To nie żart! Więcej na temat tego trendu dowiesz się z naszego artykułu:

Marmurek na paznokciach - instrukcja krok po kroku

Jeśli wykonacie już podstawowe kroki manicure hybrydowego, takie jak usunięcie skórek, czy nadanie im kształtu, możesz zabrać się za tworzenie wzoru. Przypomnij sobie zasady manicure hybrydowego: paznokcie hybrydowe krok po kroku - jak zrobić, cena, ombre >>

Po nałożeniu warstwy bazowej pędzelkiem tworzymy nierówne linie (najlepiej ciemniejszym lakierem). Następnie namaczamy przyrząd w alkoholu i przejeżdżamy i po liniach, aby je delikatnie rozmazać. 

Gdy uda ci się uzyskać oczekiwany efekt, utwardź manicure marmurkowy w lampie UV. Następnie nanieś top i ponownie skorzystaj z lampy. 

Więcej o: