Twój manicure jest nietrwały? Pięć najczęstszych błędów, które się do tego przyczyniają

Ładne i zadbane paznokcie to jedna z naszych najlepszych wizytówek. Co zrobić, aby manicure utrzymywał się jak najdłużej i przez cały ten czas prezentował się nienagannie? Wyeliminuj te pięć błędów.

Mimo że hybrydy cieszą się coraz większą popularnością, wiele z nas nadal preferuje tradycyjny manicure. Co zrobić, by przez długi czas twoje paznokcie prezentowały się jak najlepiej? Oto najczęstsze błędy, które psują efekty twojej pracy.

Zobacz wideo Zobacz, jak wykonać holograficzne hybrydy:

1. Zapominasz o polerowaniu

Dzięki polerowaniu usuniesz z paznokci nadmiar sebum. Poza tym ten szybki zabieg doskonale zmatowi płytkę. Nie zapominaj więc o tym kroku przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru. 

Paznokcie na wiosnę 2020. Oto kilka propozycji:

2. Za szybko aplikujesz kolejne warstwy

Zwykle radzi się, by pomiędzy aplikacją poszczególnych warstw lakieru, robić przerwy. Dzięki temu produkt zaschnie i doskonale wchłonie się w płytkę, a twój manicure będzie trwalszy. 

3. Zapominasz o odtłuszczaniu

Pomijanie tego kroku skraca trwałość lakieru. Aby odtłuścić płytkę, musisz użyć niewielkiej ilości zmywacza do paznokci i wacika. Możesz także skorzystać ze specjalnego preparatu do odtłuszczania. 

4. Aplikujesz zbyt dużą ilość lakieru

W przypadku manicure mniej często znaczy więcej. Jeśli zaaplikujesz zbyt dużą ilość lakieru, może nie pokryć on równomiernie płytki paznokcia.

5. Wykonujesz manicure tuż przed snem

Jeśli popełniasz ten błąd, nie zdziw się, gdy rano twoja pościel będzie brudna, a z twoich paznokci zniknie spora ilość lakieru. Lepiej zrobić to znacznie wcześniej, by uniknąć takich sytuacji. Jeśli jednak nie jest to możliwe, skorzystaj z naszych porad na szybsze wysuszenie lakieru na paznokciach >>

Więcej o: