Clavi cut to obecnie jedno z najmodniejszych cięć. Odmładza i wyszczupla twarz

Clavi cut to jedna z najciekawszych propozycji na sezon wiosenny. Jak prezentuje się taka fryzura i komu będzie z nią do twarzy? Podpowiadamy.

Clavi cut to świetna opcja dla pań, które potrzebują wiosennej metamorfozy, ale boją się krótkich fryzur. Doskonale sprawdzi się na co dzień, jak i na większe wyjścia. Poznajcie trend zbliżającej się wiosny

Zobacz wideo Poznaj szybki sposób na efektowną fryzurę:

Clavi cut - komu pasuje?

Clavi cut, jak podpowiada nazwa, to cięcie do obojczyków (w języku angielskim clavicle to obojczyk). Co ciekawe, taka fryzura pasuje do każdego kształtu twarzy i typu urody. Poza tym, w przeciwieństwie do krótkiego boba czy pixie cut, jej posiadaczki bez problemu zepną włosy w kucyk. Będzie to więc stylowe i wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w różnych sytuacjach. 

 

Clavi cut - efekty wizualne

Jaki efekt uzyskamy dzięki takiemu cięciu? Clavi cut optycznie wyszczupli twoją twarz (zwłaszcza z przedziałkiem na środku twarzy). Poza tym fryzura daje efekt zagęszczenia włosów.  

Jakie fryzury średniej długości są teraz modne? Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Clavi cut - hit nadchodzącej wiosny

W ostatnich latach niesłabnącą popularnością cieszy się bob. W zbliżającym się sezonie clavi cut może stanowić jednak dla tego cięcia poważną konkurencję. 

Co ciekawe, clavi cut nie jest nowością. Pierwsze wzmianki na temat tego trendu pojawiły się już w 2012 roku. Jednak dopiero teraz cięcie staje się coraz popularniejsze w mediach społecznościowych. Jesteście gotowe na taką zmianę?

Nie wiesz, z jaką długością włosów będzie ci do twarzy? Poznaj niezawodny sposób, który pomoże ci to sprawdzić:

Więcej o: