Lekki makijaż oka - najlepsze wskazówki dla początkujących

Lekki makijaż oka to najlepsze rozwiązanie na co dzień. Odświeża spojrzenie i dodaje nam wyrazistości. Jak go wykonać? Poznaj kilka pomysłów.

Skomplikowane blendowanie zostaw na większe wyjścia. Na co dzień postaw na proste i efektowne rozwiązania. 

Zobacz wideo Dowiedz się, jak przedłużyć trwałość makijażu:

Lekki makijaż oka - jak go wykonać?

Jeśli chcesz wykonać lekki makijaż, twoim podstawowym kosmetykiem powinna być mascara do rzęs. Ten produkt nie tylko otworzy oko, ale także ukryje oznaki zmęczenia. Postaw na mascarę, która nie tylko wydłuża, ale także pogrubia rzęsy. Pamiętaj o tym, by oprócz górnych rzęs pomalować także dolne. Ten prosty zabieg powiększa oczy.

A jeśli chcesz, by twoje rzęsy były dłuższe, zacznij regularnie korzystać z odżywek. Produkty, które obecnie są dostępne na rynku, często przynoszą spektakularne efekty.

Poznaj sekrety makijażu Małgorzaty Rozenek-Majdan:

Lekki makijaż oka - kremowa kredka

Kolejny sposób na powiększenia oka jest także banalnie prosty. Wystarczy na dolną linię wodną zaaplikować kremową kredkę. 

Dlaczego w tym przypadku ważny jest kolor kosmetyku? Ciemne kredki w przeciwieństwie do tych jasnych optycznie pomniejszają oczy. 

Lekki makijaż oka - użyj produktów do konturowania

W czasie porannego makijażu oka, gdy śpieszymy się do pracy, nie mamy z reguły czasu na wykonywanie skomplikowanego blendowania. Taki zabieg jest zazwyczaj bardzo czasochłonny. Jednak aby dodać swojemu spojrzeniu wyrazistości, możesz skorzystać z produktów do konturowania twarzy.

Jednym z takich sposobów jest aplikacja bronzera w załamaniu powieki. Pamiętaj, by użyć średniej wielkości puchatego pędzla. Ten banalny zabieg doda twojemu spojrzeniu wyrazistości. Możesz także nanieść na ruchomą powiekę rozświetlacz. Ten trik powinien zniwelować oznaki zmęczenia.

Więcej o: