Utrwalacz do makijażu: sprawi, że twój makeup wytrzyma wiele godzin

Utrwalacz do makijażu to produkt, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Jak go aplikować? Ile kosztuje utrwalacz do makijażu? Podpowiadamy.

Utrwalacz do makijażu, jak podpowiada nazwa, ma za zadanie przedłużenie trwałości makijażu. Mimo że w przeszłości produkt ten był stosowany głównie przez profesjonalnych wizażystów, obecnie coraz częściej wykorzystywany jest także w makijażu dziennym.

Zobacz wideo Jak utrwalić makijaż? Dowiesz się z filmu:

Utrwalacz do makijażu: jak go stosować?

Aplikacja utrwalacza jest z reguły bardzo łatwa. Po wykonaniu makijażu należy spryskać nim twarz. Wystarczą 3-4 psiknięcia. 

Nie rób tego jednak ze zbyt małej odległości. Przez to możesz zmoczyć makijaż. Zachowaj więc odległość około 30 centymetrów. 

Pamiętaj także o tym, by nie nie spryskiwać twarzy na wprost. Przez to możesz pokryć produktem tylko jej część. Jak zrobić to prawidłowo? Unieś twarz do góry, a następnie rozpyl na nią produkt. Dzięki temu sposobowi aplikacji utrwalacz swobodnie opadnie na całą twarz. 

Jak utrwalić makijaż? Wystarczy sypki puder i wilgotna gąbeczka! Poznaj nasze porady:

Utrwalacz do makijażu: który wybrać?

Utrwalacze makijażu to produkty, których ceny są dosyć zróżnicowane. Za te najtańsze zapłacimy około 20-30 złotych. Niezależenie od ceny przed zakupem warto poczytać opinie na temat poszczególnych produktów na stronach sklepów lub forach internetowych.

Jeśli zależy wam na niskiej cenie utrwalacza, możecie spróbować kilku opcji. Sporą popularnością oraz dobrymi ocenami w sieci może pochwalić się kilka produktów drogeryjnych. Pierwszy to popularny utrwalacz marki NYX - Makeup Matte Finish Spray. Z kolei drugi to produkt Golden Rose: Fixing Spray. Kolejny często polecany to utrwalacz marki Artdeco: Makeup Fixing Spray.

Szukasz dobrej bazy pod makijaż? Dowiedz się więcej na ich temat z naszego artykułu:

Więcej o: