Maseczka oczyszczająca. Dlaczego warto ją stosować?
Niewiele kobiet może pochwalić się cerą bezproblemową, która nie wymaga żadnych zabiegów i zawsze wygląda świeżo i gładko. Większość z nas zmuszona jest regularnie dbać o staranne oczyszczanie skóry twarzy, bo w przeciwnym razie w dość szybkim czasie pojawiają się na niej różnego typu zanieczyszczenia powodujące stany zapalne, krostki, wągry, zaskórniki i inne nieestetyczne zmiany. Prócz typowego, codziennego rytuału higienicznego składającego się z dokładnego demakijażu, a następnie oczyszczenia skóry twarzy za pomocą żelu lub pianki, od czasu do czasu warto zastosować także maseczkę oczyszczającą na twarz. Maseczka oczyszczająca zawiera w składzie aktywne składniki, które ułatwiają pozbycie się zanieczyszczeń, które głęboko wniknęły w skórę. Dzięki ich stosowaniu w krótkim czasie możemy sprawić, że kondycja twarzy w znaczący sposób poprawi się, zwłaszcza gdy po użyciu maseczki zastosujemy także serum nawilżające i odbudowujące.
Zobacz też: Maseczki ochronne u wielu osób wywołały trądzik. Co możesz zrobić, aby go uniknąć?
Maseczki domowe. Co na oczyszczanie porów?
Jednym z najczęstszych problemów skórnych kobiet są zapchane pory. Jak poradzić sobie z tą przypadłością? Co na oczyszczanie porów będzie najskuteczniejsze? Otóż metod walki z zatkanymi porami jest wiele. Najmniej inwazyjne będzie zastosowanie maseczki. Wiele maseczek oczyszczających pory znajdziemy w sklepach kosmetycznych, ale możemy także wykonać je samodzielnie z wykorzystaniem domowych składników. Na zatkane pory dobrze sprawdza się maseczka z natki pietruszki. Umytą natkę (pęczek) należy wrzucić do wrzątku. Kiedy woda przestygnie naparem należy przemyć twarz.
Bardziej inwazyjnym sposobem będzie wykonanie peelingu. Tu jednak należy zachować ostrożność, zwłaszcza w przypadku cery wrażliwej, na której po takim zabiegu mogą wystąpić podrażnienia i zaczerwienienia. Jeżeli zatkane pory występują miejscowo, można zastosować plastry oczyszczające. Idealnie sprawdzą się one do pielęgnacji trudno dostępnych miejsc jak np. okolice nosa.
Zobacz też: Peeling enzymatyczny - co to jest i jak go stosować? Co powinno znaleźć się w składzie tego kosmetyku?
Domowa maseczka oczyszczająca
Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że bardzo dobrą maseczkę oczyszczającą można przygotować ze składników posiadanych w domu. Należy jednak być ostrożnym i dostosować składniki maseczki do rodzaju cery. Najłatwiejszą mieszanką oczyszczającą wydaje się mieszanina śmietany i kilku kropel cytryny. Równie popularne są domowe maseczki na bazie jogurtu i miodu, do których dodać można grubo zmielone orzechy lub fusy kawowe. Niezmiernie istotną rolę odgrywają w tych maseczkach drobinki składników, które wmasowywane w skórę mechanicznie usuwają zanieczyszczenia. Poniżej 3 przykłady świetnych domowych maseczek:
Zobacz też: Odmładzająca maseczka z buraka potrafi zdziałać cuda. Poznaj łatwy przepis
Najlepsze maseczki oczyszczające
Jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie maseczki, wtedy warto skorzystać z tych, które oferują nam drogerie i sklepy z naturalnymi kosmetykami. Znajdziemy tu różnego typu preparaty zarówno w opakowaniach przeznaczonych do jednorazowego użytku jak i takie, które starczą na kilka zabiegów. Najlepsze maseczki oczyszczające zazwyczaj zawierają w swoim składzie różne naturalne glinki (zielone, białe), które doskonale oddziałują na skórę pozostawiając ją oczyszczoną i optymalnie nawilżoną. Maseczki oczyszczające zawierają też składniki, które zwężają pory i dają uczucie ściągnięcia skóry. Wszystko to ma na celu optymalne pozbawienie skóry twarzy zanieczyszczeń i nadanie jej świeżego, młodzieńczego wyglądu. Unikaj w składach: SLSów, oleji slikonowych i glikoli polietylenowych.
Maseczki oczyszczające do twarzy ranking
Poniżej znajdziecie subiektywny ranking najlepszych maseczek oczyszczających do twarzy. Oto nasze top 3 produktów dostępnych na rynku.