Jak myć pędzle do makijażu? Proste triki na to, jak je skutecznie czyścić

Jak myć pędzle do makijażu? Wiele kobiet pomija tę czynność, a to poważny błąd. Na pędzlach gromadzą się bowiem nie tylko resztki kosmetyków np. podkładu, ale również bakterie. A to zdecydowanie nie sprzyja dobrej kondycji naszej skóry.

Jak często myć pędzle do makijażu? Ja je czyścić? Wbrew pozorom to bardzo proste i szybkie. Wiele kobiet zapomina jednak o tym, uważając, że nie jest to konieczne. A to błąd. Pędzle do makijażu należy regularnie myć. To konieczność! Mogą się na nich zbierać nie tylko resztki kosmetyków, ale również i bakterie. W dalszej części naszego tekstu dowiecie się, jak to robić.

Zobacz wideo Jak czyścić pędzle do makijażu? Oto prosta odpowiedź:

Jak często myć pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu warto regularnie myć i czasem również dezynfekować. Twoja skóra na pewni ci za to podziękuje. Jak czyścić pędzle do makijażu? Wszystko zależy od ich rodzaju. Jak często należy to robić? Najlepiej myć pędzle do makijażu raz na miesiąc, ale to jest naprawdę minimum.

Jak czyścić pędzle do makijażu z włosia syntetycznego?

Takie akcesoria do robienia make upu - pędzle syntetyczne są bardziej trwałe i odporne na zniszczenia. Dzięki temu mycie ich przebiega szybko i łatwo w porównaniu z pędzlami z włosia naturalnego. Pędzle syntetyczne najlepiej oczyszczać przy użyciu olejków. Mogą to być zwykłe, najtańsze olejki do mycia ciała. Bez problemu kupisz je w każdej drogerii. W ostateczności możesz do tego użyć oleju czy oliwy z oliwek. Skutecznie rozpuszczą np. resztki zastygłego podkładu. Nie zapomnij, aby na koniec, jak już wyczyścisz pędzle, umyć je wodą z mydłem. W ten sposób pozbędziesz się z ich włosia tłustej powłoki po olejkach.

Jak myć pędzle do makijażu z włosia naturalnego?

Pędzle z włosia naturalnego są bardziej delikatne i podatne na zniszczenia oraz generalnie mniej trwałe. Dlatego też najlepiej czyścić je przy użyciu delikatnego szamponu do włosów. Z powodzeniem możesz użyć produktu dla dzieci. Dzięki temu będą miękkie i sprężyste. Jeśli myjesz pędzle do makijażu, które są z naturalnego włosia, pamiętaj, aby na koniec dokładnie je wypłukać. W przeciwnym razie po wyschnięciu będą sztywne i nieprzyjemne w dotyku. A takie pędzle raczej nie będą dobrze działać na twoją skórę: będą ją podrażniać. W dodatku będą nierówno rozprowadzać np. podkład. 

Jak czyścić pędzle do makijażu - najważniejsze zasady

Po pierwsze, pędzle do makijażu myj bardzo delikatnie. Po ich wyczyszczeniu dobrze je wypłucz i odsącz z nadmiaru wody np. używając do tego ręcznika papierowego. Pozostaw do wyschnięcia, przy czym pamiętaj, aby robić to poziomo i kłaść je tak, aby pędzel się nie odkształcił podczas suszenia.

Jak dezynfekować pędzle do makijażu?

Warto również raz na jakiś czas, najlepiej właśnie po myciu, zdezynfekować swoje pędzle do makijażu. Możesz użyć do tego np. mydła Protex, które nie tylko myje, ale również ma właściwości antybakteryjne. W sklepach dostaniesz również specjalne płyny do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych na bazie alkoholu.

Więcej o: