Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, którego celem jest oczyszczenie skóry twarzy i ogólna poprawa jej wyglądu. Jego dużym plusem jest fakt, że jest to metoda bezpieczna i mało inwazyjna, dzięki czemu nadaje się również dla osób, które mają wrażliwą skórę i skłonną do naczynek krwionośnych. Obecnie salony kosmetyczne są pozamykane. Mamy jednak dla was dobrą wiadomość. Peeling kawitacyjny możecie zrobić samodzielnie w domu. Jak? Odpowiedź w dalszej części naszego tekstu.
Peeling kawitacyjny jest to zabieg kosmetyczny, który polega na oczyszczeniu skóry ze starego, martwego naskórka i odsłonięciu nowego, pozbawionego sebum, zaskórników czy przebarwień. Najczęściej wykonywany jest na skórze twarzy, jednakże kobiety poddają kawitacji również szyję, plecy oraz ramiona. To bardzo popularny zabieg, który jest bezpieczny i co ważne również bezbolesny. Stanowi doskonałe narzędzie w walce z trądzikiem. Kawitację można wykonywać zarówno w salonie kosmetycznym, jak również w warunkach domowych, przy czym trzeba się uprzednio zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt - aparat do kawitacji.
Peeling kawitacyjny to zabieg, który powinien być wykonywany regularnie. Obecnie jednak trudno to zrealizować, ponieważ salony kosmetyczne są pozamykane. Rozwiązaniem jest peeling kawitacyjny w domu. Aby móc go przeprowadzać, należy zakupić odpowiednie urządzenie do tego. W internecie znajdziecie dużo takich ofert w różnych cenach. Dzięki temu możecie zamienić się w kosmetyczkę i samodzielnie przeprowadzić w domu profesjonalny peeling kawitacyjny.
Peeling kawitacyjny w domu najlepiej wykonywać mniej więcej raz na dwa tygodnie. Jest to doskonały sposób na oczyszczenie skóry z zaskórników i krostek oraz na nadanie jej gładkości i zdrowego, promiennego kolorytu.
Aby przeprowadzić peeling kawitacyjny w domu, potrzebujesz:
Zanim przejdziesz do peelingu kawitacyjnego, zdejmij biżuterię i zrób dokładny demakijaż. Następnie przesuwaj po twarzy końcówkę aparatu do kawitacji, rób to mniej więcej pod kątem 45 stopni. Pamiętaj, aby robić to koniecznie na zwilżonej skórze. Użyj do tego np. wody źródlanej lub różanej. Jeśli skóra podczas zabiegu wyschnie, musisz ją ponownie zwilżyć.
Podczas przeprowadzania peelingu kawitacyjnego omijaj okolice oczu i ust. Nie trzymaj końcówki aparatu w jednym miejscu, ponieważ możesz uszkodzić sobie skórę. Należy ją cały czas przesuwać. Za pomocą wacika usuwaj zanieczyszczenia zebrane przez aparat do kawitacji. Taki zabieg peelingu kawitacyjnego w domu na twarz nie powinien trwać dłużej niż 15 minut.