Maseczka z drożdży na twarz. Jak zrobić? Jakie daje efekty? Odpowiadamy

Maseczka z drożdży to sprawdzony już od wielu lat sposób na walkę z trądzikiem i generalnie z krostami oraz z wypryskami. Jak ją zrobić? Jakie daje efekty? Odpowiedź znajdziecie w naszym tekście.

Maseczka drożdżowa to znany i bardzo ceniony już od wielu lat kosmetyk domowy. Ten prosty sposób pielęgnacji twarzy znały już nasze babcie. I bardzo chętnie go stosowały! Taką maseczkę drożdżową bardzo łatwo i szybko zrobić, jest tania, nie wymaga specjalnych umiejętności, a co więcej daje świetne efekty. Jest to wręcz już kultowy domowy kosmetyk na trądzik i na przetłuszczającą się skórę ze skłonnością do wągrów oraz wyprysków.

Sprawdź kosmetyki do pielęgnacji twarzy! 

Maseczka z drożdży - efekty

Maseczka z drożdży jest bogata w cenne składniki odżywcze, które mają zbawienne działanie na skórę. Zawierają m. in. aminokwasy oraz witaminy z grupy B, w tym B7, czyli tzw. biotynę, a także cynk, który jest idealny dla skóry trądzikowej i skłonnej do wyprysków. Dzięki tym wszystkim cennym składnikom maseczka z drożdży zmniejsza produkcję łoju, łagodzi trądzik oraz podrażnienia na skórze. Dodatkowo ma działanie antybakteryjnie, regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Maseczka drożdżowa pozostawia skórę gładką oraz miękką.

Maseczka z drożdży - jak zrobić krok po kroku?

Maseczkę z drożdży można stosować na dwa sposoby. Albo na całą twarz, albo na wybrane miejsca - te, w których występują wypryski. Taką maseczkę z drożdży najlepiej stosować dwa razy w tygodniu. Niezwykle ważna jest tutaj bowiem regularność.

Maseczka z drożdży - przepis:

Wystarczy nam jedna łyżeczka zwykłych, spożywczych drożdży. Należy je zmieszać w małej misce z przegotowaną chłodną wodą. Następnie dobrze jest dodać do tej mikstury odrobinę soku z cytryny. Na koniec dokładnie wymieszać i nałożyć na twarz. Jeśli twoja skóra jest dodatkowo mocno przesuszona, dodaj do gotowej maski kilka kropli oliwy z oliwek. Dzięki temu pięknie ją nawilżysz. Taką maseczkę z drożdży zostaw na 15-20 minut. Gdy zaschnie, zmocz dłonie i powoli i delikatnie masuj nimi skórę twarzy. W ten sposób pozbędziesz się resztek maseczki z drożdży.

Więcej o: