Jak przykleić sztuczne rzęsy? Jak je potem zdjąć? Odpowiadamy krok po kroku [WIDEO]

Jak przykleić sztuczne rzęsy? Wbrew pozorom nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. W naszym tekście poznasz instrukcję krok po kroku, którą dodatkowo opatrzyliśmy wideo z prostym tutorialem.

Długie, gęste i zalotnie podkręcone rzęsy to marzenie każdej kobiety i piękna ozdoba twarzy. Niestety natura nie dla wszystkich była taka hojna. Co zatem zrobić, aby mieć piękne rzęsy? Postaw na sztuczne. To szybkie rozwiązanie na olśniewające rzęsy niczym skrzydła motyla. Jak je przykleić? Jak je potem zdjąć? Instrukcja krok po kroku w dalszej części naszego artykułu.

Zobacz wideo Prosta instrukcja, jak samodzielnie przykleić sztuczne rzęsy:

Jak przykleić sztuczne rzęsy? Podstawowe zasady

Wiele kobiet boi się, że nie będzie umiało przykleić sztucznych rzęs. A to błąd. Wbrew pozorom nie jest to ani trudne, ani też czasochłonne. Z naszą prostą instrukcją bardzo szybko sobie z tym poradzisz. Nie zniechęcaj się, jeśli podczas pierwszego przyklejania sztucznych rzęs będzie ci to szło trochę opornie. Praktyka czyni mistrza!

Podczas klejenia sztucznych rzęs bardzo ważny jest dobry klej. Nie kupuj go byle gdzie. Postaw na sprawdzone marki - produkt musi mieć wszystkie atesty i być bezpieczny. W internecie bez problemu znajdziesz opinie na temat różnych klejów do sztucznych rzęs. Koniecznie sprawdź, czy produkt nie zawiera substancji, które mogą cię uczulać. Pamiętaj, że okolice oczu są bardzo wrażliwe. Zawsze kupuj klej i sztuczne rzęsy w sprawdzonych źródłach. Zawsze też myj ręce przed ich założeniem.

Jak wybrać sztuczne rzęsy?

Przy wyborze sztucznych rzęs zwróć uwagę na ich długość (można je ewentualnie przyciąć nożyczkami) oraz na ich gęstość. Do wyboru mamy całe paski oraz mniejsze kępki, które np. przykleja się tylko w zewnętrznych kącikach oczu. Postaraj się przy tym, aby efekt wyglądał w miarę naturalnie. Takie sztuczne rzęsy mają dodawać urody, a nie nadawać groteskowego wyglądu.

Czy sztuczne rzęsy można malować? Lepiej nie. Już same w sobie są one na tyle spektakularne, że lepiej nie przesadzić.

Jak przykleić sztuczne rzęsy? Instrukcja krok po kroku

Przed wami prosta instrukcja, jak przykleić sztuczne rzęsy.

Potrzebne ci będą do tego:

  • klej do sztucznych rzęs,
  • sztuczne rzęsy,
  • pęseta (może być ta, której zazwyczaj używasz do wyrywania brwi).

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

  • Wyciągnij pasek z rzęsami z folii zabezpieczającej,
  • rozprowadź na rzęsach klej (zrób to bardzo cienko),
  • przy pomocy pęsety przyłóż pasek ze sztucznymi rzęsami delikatnie powyżej linii swoich rzęs,
  • odczekaj chwilę, aby sztuczne rzęsy się przykleiły i staraj się przy tym nie ruszać powieką,
  • gotowe!

Sztuczne rzęsy - jak długo się trzymają?

Sztuczne rzęsy zazwyczaj trzymają się jedną noc. Są też takie, które można jednak nosić dłużej, np. dwie doby. My jednak zdecydowanie nie zalecamy spać w takich sztucznych rzęsach. Używajmy ich jednorazowo i zawsze zdejmujmy przed snem.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Jak zdjąć sztuczne rzęsy? To bardzo proste i szybkie. Wystarczy użyć produktu do demakijażu. I gotowe. Oczywiście mówimy tu o jednorazowych sztucznych rzęsach, nie o takich, które zakłada kosmetyczka i które trzymają się ok. trzech tygodni.

Więcej o: