Brwi na mydło to nowy trend i hit wśród stylizacji. Na czym polega? Czy jest bezpieczny?

Brwi na mydło - kobiety wręcz oszalały na punkcie tej dość nowej metody stylizacji. Na czym polega? Czy jest w pełni bezpieczna? Odpowiadamy.

Brwi na mydło - tak, tak, dobrze czytasz. I wcale nie chodzi tu o mycie włosków, ale o ich stylizację. Idealnie ułożone brwi, które wyglądają przy tym naturalnie? Tak, to możliwe. Wystarczy jeden, do tego tani kosmetyk, który każdy ma już w swoim domu. Mydło. 

Na drogeryjnych półkach znajdziemy bardzo dużo przeróżnych produktów do stylizacji brwi. Warto wiedzieć, że parę lat temu, kiedy nie były one tak dostępne, jak teraz, wielkie gwiazdy układały swoje brwi na mydło. Ten trend w stylizacji właśnie powraca do łask. Na czym polega? I czy jest bezpieczny? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Jak podkreślić brwi?

Brwi na mydło - na czym polega? Jakie daje efekty? Instrukcja krok po kroku

Ta niezwykle prosta, szybka i co ważne tania metoda pozwala na ułożenie i zagęszczenie włosków. Polecana jest w szczególności tym paniom, którym zależy na naturalnym efekcie. Mydło sprawi, że twoje brwi będą pięknie utrwalone i będą utrzymywać nadany im kształt przez cały dzień.

Mydło to dobra i tania alternatywa dla popularnych kosmetyków do stylizacji brwi, takich jak: tusze, pomady, kredki, cienie czy specjalne żele. Jak go używać? Małą szczoteczkę zwilż wodą, a następnie nałóż na nią mydło i przeczesz brwi, nadając im pożądany kształt.

Dzięki mydłu, które osadza się na włoskach, brwi nabierają wyrazistości, stają się grube i wygładzone. Do tego mydło zapewnia trwałość ich kształtu. Osobom wrażliwym polecamy wybrać mydło hipoalergiczne.

Brwi na mydło - czy to bezpieczne?

Choć zwolenniczki metody zapewniają, że mydło na brwiach gwarantuje spektakularny i trwały efekt, okazuje się, że należy ją stosować z umiarem. Niestety zbyt częste stosowanie mydła na brwi może wysuszyć naszą skórę i osłabić włoski. Wszystko dlatego, że mydło poprzez swoje właściwości myjące, usuwa ze skóry nie tylko zanieczyszczenia, lecz także ich naturalne sebum. To ono odpowiada za nawilżenie naszej skóry i jej gładkość, a jego brak może mieć opłakane skutki.

Mydło otwiera również łuski włosów, także tych, które tworzą brwi i w ten sposób sprawia, że stają się szorstkie i suche. Dlatego metodę należy stosować nie częściej niż raz na tydzień, by nie osłabiła zbytnio naszej skóry i nie doprowadziła do przerzedzenia brwi. 

Więcej o: