Jak ubrać się na maturę lub egzamin? Propozycje eleganckich i stylowych stylizacji

Jak ubrać się na maturę lub egzamin? Przede wszystkim elegancko i wygodnie. Z naszego tekstu dowiesz się, na jakie ubrania warto postawić.

Matury 2020 już za kilka dni. Nie wiesz jeszcze, jak się ubrać? Nie martw się. Spieszymy z pomocą. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, jak ubrać się na matury i inne egzaminy, żeby wyglądać modnie i elegancko. Ważne jest również, aby strój był wygodny, ponieważ spędzisz w nim kilka godzin.

Zobacz wideo Stylowa i wygodna fryzura na maturę? Warkocz bez plecenia:

Jak ubrać się na maturę lub egzamin?

Jak się ubrać na maturę lub egzamin? Odpowiedź jest krótka: na galowo. Taka stylizacja powinna być elegancka, klasyczna, ale jednocześnie też skromna i wygodna. Nie oznacza to oczywiście nudnego i smutnego ubrania. Podstawowe kolory na maturę lub egzamin to: biały, granatowy, szary oraz czarny.

Możesz np. założyć spódnicę o różnym kroju: ołówkową, rozkloszowaną itp. Ważna jest tu jednak jej długość. Spódnica ta nie może być bowiem za krótka. Do tego koszula, która nie musi być klasyczna, może mieć dodatkowe kieszonki, ozdoby, podwijane rękawy itp., byleby nie była zbyt ekstrawagancka. W tym sezonie modne są falbany, także może warto zainwestować w białą koszulę z lekkimi falbanami? Oczywiście na maturę lub egzamin możesz równie dobrze założyć spodnie. Postaw jednak na klasyczne kroje i stonowane kolory.

Jakie buty założyć na maturę lub egzamin?

Jakie buty założyć na maturę lub egzamin? Powinno to być przede wszystkim obuwie eleganckie i wygodne. Pamiętaj, że spędzisz w nim kilka godzin. Jeśli kupujesz nowe buty, warto wcześniej w nich pochodzić i sprawdzić, czy nigdzie nie uwierają, nie cisną itp.

Matura 2020 - jak się umalować?

Dopełnieniem eleganckiej stylizacji na maturę lub egzamin będzie również odpowiedni makijaż. Tutaj również nie ma mowy o szaleństwie. Make up musi być bardzo delikatny, naturalny i praktycznie niewidoczny.

Dobrym rozwiązaniem zamiast ciężkiego podkładu mogą być kremy BB oraz CC. Mają podobne zastosowanie, jednak dają dużo bardziej delikatny i naturalny efekt. Ten drugi zawiera większą ilość pigmentu, dzięki czemu mocniej kryje. Aby ukryć wszelkie niedoskonałości cery, warto użyć korektora. Do tego rzęsy delikatnie podkreślone tuszem, puder, aby się nie świecić oraz błyszczyk bądź też pomadka w kolorze zbliżonym do odcienia naszych ust.

Więcej o: