Prosty makijaż powiększający oko. Jak go wykonać? Poznaj najlepsze triki makijażystów krok po kroku

Makijaż powiększający oczy składa się z trzech najważniejszych etapów. Po pierwsze, odpowiednie pokdreślenie brwi. Po drugie, pomalowanie powiek. Po trzecie, mocne podkreślenie i podkręcenie rzęs. Jak optycznie powiększyć oczy? Odpowiedź znajdziecie w naszym tekście.

Makijaż powiększający oko? Tak, to możliwe. Odpowiedni make up naprawdę potrafi zdziałać cuda! Masz małe oczy? Nie martw się. Pomoże ci kilka prostych i sprawdzonych trików popularnych makijażystów. Poznaj najlepsze sposoby na makijaż powiększający oczy. Niezależnie od tego, jaki masz ich kolor: niebieskie, zielone czy brązowe.

Zobacz wideo Sprawdzone triki na podkreślenie brwi:

Makijaż powiększający oczy krok po kroku - brwi

Makijaż powiększający oczy zacznij od brwi. Ich rola jest niezwykle ważna, a dość często kompletnie pomijana bądź też traktowana po macoszemu. A to błąd. Brwi muszą być wyraziste i podkreślone. To właśnie one stanowią najważniejszą oprawę dla oczu i widoczne są już z daleka.

Jak zatem prawidłowo modelować i malować brwi, aby uzyskać efekt powiększenia oczu? Włoski zaczesuj do góry, dodatkowo przyciemniaj żelem do brwi, a ich dolną krawędź rozjaśniaj kredką w cielistym kolorze. Możesz do tego ewentualnie użyć korektora. 

Makijaż powiększający oczy krok po kroku - powieki

Makijaż powiększający oczy to również odpowiedni make up powiek. O tym etapie również lepiej nie zapominać. Sprawdzonym trikiem na to, aby oczy optycznie wyglądały na większe, jest odpowiednie zaznaczenie załamania powieki. Aby otworzyć oko i sprawić, żeby optycznie wyglądało na większe, używaj błyszczących cieni. Mogą to być zarówno delikatne, cieliste kolory, takie ze złocistymi drobinkami, jak również te perłowe i mocno błyszczące.

Makijaż powiększający oczy krok po kroku - jasne kolory

Kolejnym sprawdzonym trikiem na to, aby powiększyć oczy odpowiednim makijażem, jest pomalowanie ich wodnej linii jasną kredką. Możesz do tego użyć tej w białym kolorze. Najlepsza jednak będzie taka, która dopasowana jest do twojej karnacji, czyli np. w kolorze beżowym, cielistym. Przy okazji nanieś też trochę więcej kredki na zewnętrzne kąciki oczu. Taki prosty i szybki zabieg sprawi, że oko optycznie otworzy się i będzie wyglądać na jeszcze większe. 

Makijaż powiększający oczy krok po kroku - rzęsy

Makijaż powiększający oczy to również odpowiednio pomalowane rzęsy. I to właśnie one odgrywają niezwykle istotną rolę. Dobrze wytuszowane naprawdę potrafią zdziałać prawdziwe cuda! Po pierwsze zacznij od podkręcenia rzęs zalotką. Zrób to na trzech poziomach, czyli tuż przy linii rzęs, na środku oraz podkręć też końcówki. Wtedy będą wyglądać symetrycznie. Najwięcej tuszu do rzęs nałóż na środek oka oraz na kępki przy zewnętrznych kącikach. Taki prosty i szybki zabieg otworzy oko oraz nada mu bardzo ładny, migdałowy kształt. Aby rzęsy wydawały się jeszcze pełniejsze, możesz podkreślić ich linię czarną lub brązową kredką. 

Więcej o: