Julia Wieniawa: tekst nowej piosenki "SMRC". Co oznacza tytuł?

już Julia Wieniawa kilka dni temu zaprezentowała światu nową piosenkę "SMRC". Tekst i nowy teledysk do utworu narobiły już sporego zamieszania w sieci. Co oznacza tytuł "SMRC"? O czym jest tekst piosenki?

Julia Wieniawa: nowy teledysk hitem w sieci

Teledysk do "SMRC" pojawił się w sieci przedwoczraj, a już ma ponad pół miliona wyświetleń. Nowy teledysk Julii Wieniawy prawdopodobnie odniesie równie wielki sukces jak poprzednie autorstwa 21-letniej wokalistki: “Oddycham” czy “Nie muszę”. Nowy utwór znanej z udziału w popularnym serialu komediowym “Rodzinka.pl” Wieniawy to ballada, która przenosi słuchaczy w dość mroczną i przytłaczającą rzeczywistość. Teledysk, który wyreżyserował Przemek Dzienis, ma bardzo minimalistyczną formę. Widz może w pełni skupić się na tekście, muzyce i wokalistce, której nie towarzyszą w nim żadne zbędne rekwizyty. Czerń i biel oraz odcienie szarości, które dominują w obrazie uwydatniają oryginalną formę utworu.

 

"SMRC" tekst piosenki

Julia Wieniawa dała się poznać jako osoba wszechstronna artystka. Z powodzeniem gra w serialach, filmach, spełnia się też jako wokalistka i influencerka. Jej utwory cieszą się wielką popularnością, nie tylko wśród fanów talentu aktorskiego młodziutkiej artystki. Nowa piosenka jak się okazuje również zyskała duże zainteresowanie. Jej muzyka i tekst są niejednoznaczne i jak twierdzi autorka tekstu, pozostawiają słuchaczom pole do własnej interpretacji. 

Widzą mnie na czarno I chcą wytępić mnie codziennieGusła, modły, ciernie Wbijają we mnie, a ja mówię ci... 
Pary z ust nie puszczaj szybko Na widok mój twój skłon, jutro... Mami cię mój wzrok, przeszywa Oko, brąz, oko, brąz
Zanim powiem koniec Zajrzyj w oka głąbI powiedz czy coś czujesz Karmi mnie twój lęk
Zjawiam się gdy ziewasz, Ostatni oddech bierzesz i uciekaj Czary nic nie wskrzeszą Wieczny jest mój tron
Wybacz
Pary z ust nie puszczaj szybkoNa widok mój twój skłon, jutro... Mami cię mój wzrok, przeszywa Oko, brąz, oko, brąz
Zanim powiem koniecZajrzyj w oka głąb I powiedz czy coś czujesz Karmi mnie twój lęk

Julia Wieniawa. "SMRC" - co to oznacza?

"SMRC" to nowa piosenka Wieniawy, ale za tekst odpowiada znana w środowisku muzycznym Mery Spolsky, która na swoim koncie ma takie hity jak "Mazowiecka Kiecka", "Bigotka" czy "Fak". Słowa są dobitne i mocne, można w nich doszukać się wielu kontekstów. Trudno jednak nie doszukiwać się w nim nawiązania do hejtu i nienawiści, jaki każdego dnia towarzyszy osobom ze świata show biznesu, zwłaszcza w świecie internetowym. Byłby to kolejny, po udziale w świetnie przyjętym filmie "Sala Samobójców. Hejter", głos zabrany przez gwiazdę w tej kwestii.

Tytuł piosenki nie brzmi jednoznacznie. Zagadkę rozwiązała Mery Spolsky. Jak się okazuje "SMRC" to skrót od słowa "śmierć". 

 

Julia Wieniawa: nowy singiel popularnej aktorki

Poprzednia piosenka Julii "Nie muszę", odniosła spory sukces. Na samym serwisie YouTube osiągnęła liczbę ponad 16 milionów wyświetleń. Artystyka, choć w branży muzycznej dopiero startuje, współpracuje z profesjonalistami. Jej aranżacje powstają we współpracy z wytwórnią Kayax, która należy do jednej z najpopularniejszych polskich artystek - Kayah. Za realizację najnowszego singla popularnej aktorki odpowiada Wojciech Urbański. 

Więcej o: