3 kosmetyki, których powinnaś używać codziennie. Dzięki temu opóźnisz starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek

Młoda, gładka i jędrna skóra bez zmarszczek jak najdłużej? To możliwe dzięki trzem kosmetykom, które należy stosować codziennie. Są to: krem z wysokim filtrem, serum z witaminą C oraz odżywczy krem na noc.

Jędrna, gładka i pozbawiona zmarszczek skóra jak najdłużej? To możliwe! I aby to osiągnąć nie musisz poddawać się bardzo drogim i inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Wystarczy, że w twojej kosmetyczce znajdą się trzy podstawowe produkty pielęgnacyjne, których powinnaś używać codziennie. Dzięki temu na długo zachowasz młody wygląd skóry na twarzy.

Zobacz wideo Jak najlepiej wybrać filtr przeciwsłoneczny? Odpowiadamy:

Młoda, jędrna skóra bez zmarszczek jak najdłużej? Pomoże ci krem z wysokim filtrem

Krem z wysokim filtrem to niezbędny kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety i to niezależnie od wieku. Szczególnie teraz, latem, jednak powinno się go stosować również i w inne pory roku. Promienie słoneczne przyspieszają bowiem starzenie się skóry. Dlatego należy się przed nimi ochronić i to najlepiej kremem z wysokim filtrem - minimum 30 (latem zalecamy filtr 50). W ten prosty sposób opóźnimy procesy starzenia się skóry i na długo zachowamy młody wygląd. Pamiętaj, taki krem z filtrem aplikuje się pod makijaż.

Młoda, jędrna skóra bez zmarszczek jak najdłużej? Serum z witaminą C

Witamina C ma zbawienny wpływ na stan naszej skóry, dlatego też jest składnikiem wielu kosmetyków, a w szczególności tych, które przeznaczone są do skóry dojrzałej. Zalecana jest również posiadaczkom cery wrażliwej i skłonnej do pękania naczynek krwionośnych. Jak działa witamina C? Jak tarcza, która walczy z oznakami stresu oksydacyjnego spowodowanego przez wolne rodniki (te zaś odpowiedzialne są właśnie za procesy starzenia). Serum jest silne skoncentrowanym kosmetykiem, dzięki temu dostarcza skórze bardziej potężną niż krem dawkę składników odżywczych. 

Młoda, jędrna skóra bez zmarszczek jak najdłużej? Odżywczy krem na noc

Aby długo zachować młodą, jędrną, gładką twarz bez zmarszczek nie wolno zapominać również o wieczornej pielęgnacji. To właśnie podczas snu nasza skóra najlepiej się regeneruje i ma czas wchłonąć wszystkie cenne składniki odżywcze. Na noc najlepszym rozwiązaniem będzą: odżywczy krem zawierający przeciwutleniacze (resweratrol, koenzym Q10, kurkuma) oraz oleje (np. z awokado, dzikiej róży czy nasion malin).

Więcej o: