Trendy w makijażu, które są już niemodne. Tak się nie maluj! Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

3 trendy w makijażu, które są już niemodne i których powinnaś unikać to: zbyt ciężki podkład, który tworzy maskę na twarzy, mocne konturowanie twarzy oraz przesadnie podkreślone, przerysowane i kwadratowe brwi.

3 trendy w makijażu, których lepiej unikać, ponieważ nie są już modne - przed wami krótkie zestawienie jednych z największych błędów, które można obecnie popełnić podczas malowania się. Mimo że jakiś czas temu te 3 elementy makijażu były hitami i królowały w sieci (na Instagramie czy na Pintereście), obecnie są już kitami. Dowiedz, się czego unikać.

Zobacz wideo Róż do policzków jako pomadka do ust. Prosty sposób na piękny makijaż:

3 trendy w makijażu, których lepiej unikać - zbyt ciężki podkład, który tworzy maskę na twarzy

Ciężkie, mocno kryjące i matowe podkłady, które tworzą efekt maski na twarzy, odchodzą w zapomnienie. Teraz rekordy popularności biją lekkie, rozświetlające fluidy, których praktycznie nie widać oraz kremy typu BB czy CC. Są to produkty do makijażu, które jednocześnie pełnią funkcję podkładu, kremu nawilżającego oraz przeciwsłonecznego. Są lekkie i delikatnie kryjące, przy czym produkt typu CC ma mocniejsze działanie, dlatego bardziej się nadaje do cery z niedoskonałościami, takimi jak np. krostki czy popękane naczynka krwionośne.

3 trendy w makijażu, których lepiej unikać - mocne konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy stało się bardzo popularne dzięki Kim Kardashian West. Dzięki takiemu zabiegowi podczas makijażu możemy wymodelować rysy twarzy: wyszczuplić ją, podkreślić kości policzkowe, optycznie zmniejszyć nos itp. Jednak zbyt mocne, przesadne konturowanie twarzy to już przeszłość! Teraz stawiamy na naturalność, którą delikatnie podkreślamy: różem, rozświetlaczem i niewielką ilością bronzera, którym delikatnie zaznaczamy kości policzkowe, żuchwę oraz skronie. 

3 trendy w makijażu, których lepiej unikać - mocno podkreślone, przerysowane i kwadratowe brwi

Kwadratowe, sztucznie wyrysowane i bardzo popularne na Instagramie - zapewne każda z nas wie, o jakie brwi chodzi. Narysowane niczym markerem brwi z charakterystyczną, kwadratową końcówką były hitem Instagrama. Teraz jednak są zupełnie passe. Od kilku sezonów królują bowiem naturalne, gęste brwi, układane na mydło albo na żel dyscyplinujący. Taki look pokochały kobiety na całym świecie. My również!

Więcej o: