Makijaż powiększający oko. Jak go wykonać? Poznaj proste i sprawdzone triki najlepszych makijażystów krok po kroku

Makijaż powiększający oko - jak go wykonać? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy kilka sprawdzonych trików najlepszych światowych makijażystów. Dzięki nim odpowiednim makijażem sprawisz, że twoje oczy będą wyglądać na większe.

Makijaż powiększający oko potrafi zdziałać prawdziwe cuda! Musi być jednak odpowiednio zrobiony. Jak? Tego dowiesz się z naszego tekstu. Przed tobą kilka sprawdzonych i prostych trików popularnych makijażystów na powiększenie oczu. Niezależnie od tego, jaki masz ich kolor: niebieskie, zielone czy brązowe. Masz małe oczy? Nie martw się! Zastosuj nasze wskazówki i ciesz się pięknym, bardziej "otwartym" i głębokim spojrzeniem.

Zobacz wideo Prosty makijaż powiększający oczy, który pasuje każdemu

Makijaż powiększający oko - brwi

Makijaż powiększający oko zacznij od brwi. To podstawa! Ich rola jest niezwykle ważna, a niestety dość często kompletnie pomijana bądź też traktowana po macoszemu. A to błąd. Brwi powinny być wyraziste i delikatnie podkreślone. To właśnie one stanowią najważniejszą oprawę dla oczu i widoczne są już z daleka.

Jak zatem prawidłowo modelować i malować brwi, aby uzyskać efekt optycznego powiększenia oczu? Włoski zaczesuj do góry, dodatkowo przyciemniaj żelem do brwi (uzyskasz delikatny i naturalny efekt). Ich dolną krawędź możesz dodatkowo rozjaśnić kredką w cielistym kolorze. Możesz do tego ewentualnie użyć korektora. 

Makijaż powiększający oko - powieki

Makijaż powiększający oko to również odpowiedni make up powiek. O tym etapie również lepiej nie zapominać. Sprawdzonym trikiem na to, aby oczy optycznie wyglądały na większe, jest odpowiednie zaznaczenie załamania powieki. Aby otworzyć oko i sprawić, żeby optycznie wyglądało na większe, używaj błyszczących cieni. Mogą to być zarówno delikatne, cieliste kolory, takie ze złocistymi drobinkami, jak również te perłowe i mocno błyszczące.

Makijaż powiększający oko - jasne kolory

Kolejnym sprawdzonym trikiem na to, aby powiększyć oczy odpowiednim makijażem, jest pomalowanie ich wodnej linii jasną kredką. Możesz do tego użyć tej w białym kolorze. Najlepsza jednak będzie taka, która dopasowana jest do twojej karnacji, czyli np. w kolorze beżowym, cielistym. Przy okazji nanieś też trochę więcej kredki na zewnętrzne kąciki oczu. Taki prosty i szybki zabieg sprawi, że oko optycznie otworzy się i będzie wyglądać na jeszcze większe. 

Makijaż powiększający oko - rzęsy

Makijaż powiększający oczy to również odpowiednio pomalowane rzęsy. I to właśnie one odgrywają niezwykle istotną rolę. Dobrze wytuszowane naprawdę potrafią zdziałać prawdziwe cuda! Po pierwsze zacznij od podkręcenia rzęs zalotką. Zrób to na trzech poziomach, czyli tuż przy linii rzęs, na środku oraz podkręć też końcówki. Wtedy będą wyglądać symetrycznie. Najwięcej tuszu do rzęs nałóż na środek oka oraz na kępki przy zewnętrznych kącikach. Taki prosty i szybki zabieg otworzy oko oraz nada mu bardzo ładny, migdałowy kształt. Aby rzęsy wydawały się jeszcze pełniejsze, możesz podkreślić ich linię czarną lub brązową kredką. 

Więcej o: