To najbardziej popularna metoda nakładania różu na policzki. A sprawia, że wyglądasz starzej o 10 lat! [WIDEO]

Najpierw się uśmiechasz, a następnie na policzki nakładasz róż? To błąd, który szybko należy poprawić. Tak bowiem robiony makijaż postarza i sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną. Z naszego tekstu dowiesz się, jak prawidłowo malować się różem, aby odjąć sobie lat.

Jak nakładać róż na twarz? Uśmiechnij, a następnie muśnij pędzlem szczyty policzków (te najbardziej wystające części). To jeden z najbardziej popularnych sposobów na malowanie się, stosowany już przez nasze babcie. Niestety, jak się okazuje, optycznie postarza. I to nawet o 10 lat! Jak zatem prawidłowo nakładać róż na twarz, aby wyglądać świeżo, promiennie i młodziej?

Zobacz wideo Sposób na pomadkę do ust z różu do policzków

Róż na policzki nakładasz tzw. metodą na uśmiech? To błąd, który cię postarza

Dlaczego ta niezwykle popularna metoda nakładania różu na twarz postarza? Dlatego, że kiedy uśmiechamy się, unosimy jednocześnie policzki do góry. Kiedy już się pomalujemy i wrócimy do normalnej miny, policzki z powrotem opadają w dół. W konsekwencji również i nałożony róż wędruje niżej. Efekt jest taki, że cały makijaż jakby "opada", a twoja twarz wygląda na starszą i zmęczoną.

Jak nakładać róż na policzki, aby wyglądać młodziej?

Jak zatem prawidłowo nakładać róż na policzki, aby wyglądać świeżo, promiennie i w konsekwencji młodziej? Najpierw znajdź swoją kość policzkową. Jak to zrobić w najprostszy i najszybszy sposób? Oprzyj na skroni swój kciuk i nie odrywając go, dotknij wskazującym palcem środka górnej wargi. Powstała w ten sposób linia pokazuje, gdzie leży twoja kość policzkowa. Róż nakładaj od miejsca, w którym zaczyna się kość policzkowa aż do skroni. W ten prosty sposób optycznie się odmłodzisz, zyskując efekt "uniesionej" i wypoczętej twarzy. Nie zapominaj na koniec rozetrzeć róż tak, aby nie wyglądał jak odcinająca się od reszty plama.

Jak prawidłowo nakładać róż na policzki, aby odjąć sobie lat? Prostą instrukcję znajdziecie w wideo poniżej:

 

Makijaż dla dojrzałych kobiet - którego koloru różu do policzków unikać, a którego używać?

Dla ostatecznego efektu niezwykle ważny jest również kolor różu do policzków. Dojrzałe kobiety powinny unikać ciemnych i intensywnych odcieni, takich jak:

  • winne odcienie bordo,
  • róże wpadające w fiolet,
  • mocno nasycone fuksje.

Dojrzałe kobiety w swoim makijażu powinny postawić na naturalne odcienie pomiędzy brzoskwinią a zgaszonym różem.

Więcej o: