Nawyki, które sprawiają, że twoja skóra szybciej się starzeje. Natychmiast przestań to robić! Wiele kobiet popełnia te błędy

Nawyki, które przyspieszają starzenie się skóry, to codzienność wielu kobiet. Dlatego jak najszybciej je zmień, aby długo cieszyć się piękną i jędrną cerą bez zmarszczek.

Uwielbiasz się opalać, dlatego robisz to często? Pijesz zbyt mało wody, bo ciągle o tym zapominasz? A może palisz papierosy? Mamy zatem dla ciebie bardzo złą wiadomość. Te codzienne nawyki są szkodliwe dla twojej skóry, ponieważ przyspieszają jej starzenie. Dlatego jak najszybciej skończ z nimi! Przed tobą zestawienie sześciu szkodliwych nawyków, które przyspieszają starzenie się skóry. Powielane latami prowadzą do szybszego powstawania zmarszczek, przebarwień i niedoskonałości.

Zobacz wideo

Nawyki, które przyspieszają starzenie się skóry - palenie papierosów

Palenie papierosów ma nie tylko bardzo negatywny wpływ na twoje zdrowie, ale również na kondycję skóry. W dużym skrócie przyspiesza jej starzenie. Dlatego też pierwsze zmarszczki u osób palących pojawiają się szybciej. Co ciekawe tacy nałogowcy mają tendencję do tzw. zmarszczki palacza, która powstaje w okolicy ust, a przyspiesza ten proces częsta i powtarzana czynność zaciągania się papierosem.

Nawyki, które przyspieszają starzenie się skóry - picie zbyt małej ilości wody

Skóra bardzo szybko daje znać, gdy organizm jest odwodniony. Jak? Przede wszystkim poznasz to po tym, że jest wysuszona, bardziej wiotka i mało elastyczna, szorstka i przybiera niezdrowy, szarawy odcień. Zapominasz o regularnym piciu wody? Jest na to bardzo prosty sposób! Stawiaj sobie zawsze na biurku, przy łóżku i noś ze sobą małą butelkę z napojem. Ważne, żeby była cały czas w zasięgu twojego wzroku.

Nawyki, które przyspieszają starzenie się skóry - zbyt dużo alkoholu

Nie mamy dobrych wieści dla osób, które lubią dużo imprezować i spożywać alkohol w sporych ilościach. Twoja skóra na pewno ci za to nie podziękuje, co więcej taki nawyk sprawi, że będzie się szybciej starzeć i tracić jędrność. Warto również pamiętać, że alkohol w dużych ilościach prowadzi do odwodnienia organizmu, a to kolejny krok do szybciej pojawiających się zmarszczek (patrz punkt wyżej).

Nawyki, które przyspieszają starzenie się skóry - zbyt częste opalanie na słońcu lub w solarium

Gdy godzinami przesiadujesz na słońcu lub opalasz się w sztucznym świetle, czyli w solarium, promienie UV niszczą komórki naskórka i w konsekwencji przyspieszają starzenie się skóry. Warto wiedzieć, że to właśnie ekspozycja na słońce jest w dużej mierze odpowiedzialna za procesy starzenia się skóry. Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim używać wysokich flirtów przeciwsłonecznych na twarz przez cały rok, nie tylko latem. To, że nie widać słońca, nie oznacza, że promienie UV nie działają szkodliwie na naszą skórę. Uwaga: taki krem z filtrami należy nakładać również na szyję oraz dekolt.

Nawyki, które przyspieszają starzenie się skóry - nieodpowiednia pozycja podczas snu

Mało która kobieta zdaje sobie sprawę, że również pozycja, w której śpi, ma wpływ na kondycję jej skóry. Czego zatem unikać? Spania na brzuchu. Taka pozycja działa również niekorzystnie na wygląd biustu.

Nawyki, które przyspieszają starzenie się skóry - nieodpowiednia pielęgnacja

Które nawyki w codziennej pielęgnacji skóry przyspieszają jej starzenie?

  • niezmywanie płynu micelarnego,
  • nieużywanie toniku,
  • zbyt częste złuszczanie skóry np. peelingi,
  • zapominanie o regularnym nawilżaniu skóry,
  • stosowanie mocno wysuszających produktów przy cerze trądzikowej.
Więcej o: