Ten produkt kupicie w aptece za mniej niż 15 zł. Pomoże w walce z sińcami i workami pod oczami

Maść arnikowa to niedrogi, ale za to wielofunkcyjny preparat, który potrafi zdziałać cuda. Kupicie ją praktycznie w każdej aptece. Wbrew pozorom można ją stosować nie tylko na stłuczenia czy siniaki, ale również w codziennej pielęgnacji twarzy. Jak? Odpowiadamy.

Maść arnikowa wytwarzana jest z żółtych kwiatków arniki górskiej. W jej skład wchodzą flawonoidy, saponiny, olejki eteryczne, garbniki, karotenoidy, a także tymol. Maść arnikowa wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, a także przyspieszające gojenie. Dlatego też najczęściej stosuje się ją przy stłuczeniach, obrzękach, siniakach, śladach po ukąszeniach owadów, a nawet w leczeniu schorzeń o charakterze reumatycznym.

Zobacz wideo

Maść arnikowa na sińce pod oczami

Maść arnikowa doskonale sprawdzi się również w pielęgnacji twarzy. Przede wszystkim można ją stosować pod oczy. Jakie daje efekty? Dzięki swoim drogocennym właściwościom zmniejsza sińce i worki pod oczami oraz generalnie obrzęk. Maść arnikowa wzmacnia bowiem naczynia krwionośne i zapobiega pękaniu naczynek, a te już widoczne na skórze obkurcza.

Maść arnikowa do cery trądzikowej

Maść arnikowa zalecana jest również osobom z cerą trądzikową. Dzieje się tak, ponieważ wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. W efekcie maść skutecznie poprawia stan skóry. Co więcej, w jej składzie znajdziemy witaminę A, która dodatkowo sprawia, że cera staje się wygładzona i bardziej jędrna. 

Maść arnikowa - gdzie kupimy? Ile kosztuje?

Maść arnikowa dostępna jest w większości aptek. Jej cena waha się zwykle w przedziale od pięciu do piętnastu złotych. Kosztuje niewiele, a potrafi zdziałać prawdziwe cuda!