Magdalena Schejbal pokazała się topless. Zrobiła to w ważnym celu. Chodzi o zdrowie

Magdalena Schejbal opublikowała na swoim Instagramie odważne zdjęcie, na którym pozuje kompletnie nago. Zrobiła to po to, aby zaapelować do innych kobiet o regularne badanie swoich piersi.

Magdalena Schejbal postanowiła wykorzystać swoje duże zasięgi w internecie (na Instagramie obserwuje ją bowiem ponad 48 tysięcy osób), aby zaapelować do kobiet. Chodzi o regularne badanie piersi. Aktorka zrobiła to z okazji z Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, który przypada na 15 października.

Zobacz wideo

Magdalena Schejbal pozuje topless. Zrobiła to w ważnej sprawie. Chodzi o badanie piersi

Magdalena Schejbal opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, do którego pozuje topless. Swoje piersi zasłoniła połówkami jabłka.

Podobno „jabłko z wieczora, unikniesz doktora”... A ja mówię ” badaj cycki”!!!

- czytamy w opisie do zdjęcia.

Celem tak odważnego zdjęcia było zaapelowanie do innych kobiet, aby te regularnie badały swoje piersi.

 

Samobadanie piersi - prosta czynność, która może uratować życie

Najlepszym sposobem, aby wcześnie wykryć nowotwór piersi jest comiesięczne ich samobadanie. Taka profilaktyka pozwala wykryć nieprawidłowości, które mogą pojawić się i wcześnie na nie zareagować. Jeśli wyczujesz coś, czego tam wcześniej nie było, umów się zapobiegawczo na wizytę do lekarza. 

Dlaczego samobadanie jest takie ważne?

Zdrowe piersi powinny być samobadane raz w miesiącu. Badanie najlepiej jest wykonywać po miesiączce. Lekarze zalecają moment pomiędzy szóstym a dziewiątym dniem cyklu. Aby nie pomylić się w obliczeniach i nie ominąć terminu, najlepiej ustal, że wykonujesz samobadanie zaraz po okresie. Piersi są wtedy najmniej grudkowate i wrażliwe, więc o wiele łatwiej uniknąć pomyłki. 

Samobadanie piersi krok po kroku:

Więcej o: