Jak zmyć hennę z brwi? Co zrobić, kiedy brwi po hennie są za ciemne?

Jak zmyć hennę z brwi? Wiele zabiegów można wykonać w domowym zaciszu, to oszczędność czasu, ale też środków na koncie. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Sprawdź skuteczne sposoby na za ciemne brwi.

Jak zmyć hennę z brwi? Przygotuj brwi do zabiegu

W kwestii zabiegów kosmetycznych nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Nierówno pomalowany paznokieć, za grube kreski na powiece czy za ciemne brwi po hennie mogą przytrafić się za każdym razem. O ile z niektórymi poradzimy sobie bez problemu, o tyle zmycie henny z brwi może przysporzyć nam nieco kłopotów. Zacznij od przygotowania się do zabiegu. Odrobina oliwki, olejku lub kremu, który nałożymy na skórę wokół łuków, skutecznie uchronią ją przed zabarwieniem. Problemem są nie tylko za ciemne brwi, lecz także nieestetyczne plamy, który dają efekt brudnej skóry. Dzięki użyciu tłustego kosmetyku, z łatwością się ich pozbędziesz. 

Czym zmyć hennę z brwi?

Odpowiedzi na pytanie czym zmyć hennę z brwi należy szukać w kosmetykach do demakijażu. Poniżej zdradzamy jak krok po kroku pozbyć się nadmiaru henny: 

  1. Na początek zawsze warto jest umyć twarz żelem lub mydłem, to pozwoli nam zorientować się jak wygląda efekt. 
  2. Następnie na płatek aplikujemy płyn do demakijażu i szybkim ruchem przecieramy obydwa łuki. 
  3. Dla uzyskania oczekiwanego efektu czynności te warto powtórzyć kilka razy. 

W idealnym świecie koloryzacja brwi powinna odbywać się w piątkowy wieczór, wtedy, gdy mamy dużo czasu i możemy spokojnie przez dwa dni pozbyć się zarówno plam na skórze jak i zbyt ciemnego koloru. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej, bardzo często aplikacja odbywa się na ostatnią chwilę, na przykład przed imprezą i wtedy sprawdzą się tylko szybkie rozwiązania. 

Jak szybko zmyć hennę z brwi? Plan ratunkowy 

Poniżej podpowiadamy jak w kilku krokach oczarować za ciemne brwi i jak szybko zmyć hennę: 

  1. Na początku brwi myjemy dokładnie mydłem, można to zrobić nawet kilka razy. 
  2. Następnie sięgamy po płyn do wodoodpornego makijażu, gdy nie mamy go pod ręką brwi myjemy zwykłą oliwką. 
  3. Nie warto stosować inwazyjnych środków, to tylko pogorszy sytuację, skóra stanie się czerwona przez co brwi jeszcze bardziej widoczne. 
  4. Prawdziwym "s.o.s." może być też bardzo jasny podkład, który kładziemy na całą twarz także w okolicy brwi. 

Zbyt ciemne łuki to kwestia góra dwóch dni, także najlepsze rozwiązanie to po prostu przeczekać i w tym czasie postawić na delikatny demakijaż z pielęgnacją. 

Zobacz też: 3 błędy, które popełniasz przy malowaniu rzęs. Nawet nie wiesz, jak sobie szkodzisz

Za ciemne brwi po hennie. Jak wybrać odpowiedni kolor henny?

Słowiański typ urody, jasna oprawa oczu oraz jasne włosy gwarantują młodzieńczy wygląd. Twarz o słowiańskim typie urody nawet po długim dniu nie wygląda na zmęczoną. Z drugiej strony bez makijażu platynowe blondynki często wyglądają blado, co prowadzi do poszukiwań skutecznych metod na bardziej wyraziste rysy. Jednym ze sposobów jest koloryzacja brwi oraz rzęs i o ile rzęsy nam naprawdę dużo wybaczą, to brwi już nie. Za ciemne brwi po hennie w przypadku blondynek wychodzą najczęściej po kolorze czarnym lub brązowym. Zdecydowanie lepszą opcją jest grafit lub bardzo, krótki czas aplikacji. Zamiast 10 minut, które producent rekomenduje na opakowaniu lepiej hennę potrzymać maximum 2 minuty i zmyć. 

Podobnie jak blondynki brunetki powinny unikać koloryzacji brwi czarnym kolorem, wbrew pozorom efekt często jest zbyt mocny, nawet dla brunetkach o wyrazistym typie urody. Zamiast kruczej czerni warto wybrać grafit lub brąz. W przypadku, gdy nie wyobrażamy sobie innego koloru niż czarny, ponownie należy skrócić czas aplikacji z 10 minut na przykład do 3.  

Czerni na brwiach powinny unikać także kobiety o rudych włosach. Osoby o ciepłej karnacji mogą postawić na ciepłe brązowy. W przypadku, gdy nasz rudy kolor przypomina bardziej bordo, najlepszym rozwiązaniem będzie brąz o zimnej tonacji, w klimacie kawy. 

Zobacz też: Henna pudrowa - co to jest i ile kosztuje?

Zobacz wideo Zobaczcie i spróbujcie same!
Więcej o: