Paulina Młynarska w poruszającym poście odniosła się do protestów. "Nie pozwalaj, by ktokolwiek podnosił na ciebie rękę i głos"

W Polsce wciąż nie ustają protesty po niedawnej decyzji TK ws. aborcji. Na ulice wielu miast codziennie wychodzą dziesiątki tysięcy ludzi. "Najważniejsza zmiana musi dokonać się w twoim wnętrzu" - takimi właśnie słowami skomentowała ostatnie wydarzenia Paulina Młynarska.

W ostatni czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby, zagrażającej życiu, jest niezgodna z Konstytucją RP. Orzeczenie to spotkało się z ogromnymi protestami, które wciąż trwają. Głos w sprawie zawierają kolejne polskie gwiazdy. Tym razem ostatnie wydarzenia skomentowała Paulina Młynarska. Prezenterka i dziennikarka zamieściła w sieci bardzo poruszający i osobisty post.

Zobacz wideo

Paulina Młynarska w poruszającym poście o Strajku Kobiet

Paulina Młynarska opublikowała na swoim Facebooku długi wpis, za pośrednictwem którego skomentowała trwające od kilku dni w całej Polsce protesty. Post opatrzyła czarno-białym zdjęciem. 

Uliczne protesty nie będą trwały wiecznie. Niejedna z nas zadaje sobie teraz pytanie: „ Co potem?” i „ A co jeśli to nic nie da?”. Na pierwsze z nich nie znam odpowiedzi. Ale na drugie już tak. Tylko od ciebie zależy czy „TO coś da”. Bowiem najważniejsza zmiana musi dokonać się w twoim wnętrzu.

- tymi słowami zaczyna swój długi wpis Paulina Młynarska.

Dziennikarka i prezenterka zachęca wszystkie kobiety, aby wykorzystały ten czas do zmian - zmian w swoim życiu i otoczeniu:

Co możesz zrobić? Już nie pozwalaj dziewczyno! Nie pozwalaj na to, by ktokolwiek pouczał cię, usadzał, uciszał, wykorzystywał, zastraszał, wyśmiewał, zapędzał do nie twojej roboty, wpędzał w poczucie winy, pozbawiał marzeń, nadziei, wiary, zmuszał do heroizmu wbrew twojej woli, skłócał z własnym ciałem, zawstydzał przeszłością, odbierał przyszłość, przymuszał, osądzał. Już nie pozwalaj, by ktokolwiek podnosił na ciebie rękę i głos, wymuszał seks albo cokolwiek innego na co nie ma w danym momencie twojej zgody.

Na koniec Paulina Młynarska podkreśla, że życie ma się jedno i warto zrobić wszystko, aby było jak najlepsze. Post prezenterki spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem wśród jej fanek. 

Więcej o: