Matylda Damięcka opublikowała wzruszającą grafikę dotyczącą protestów. "Przebiłaś samą siebie. Mistrzostwo. Płakać się chce"

Matylda Damięcka skomentowała ostatnie wydarzenia, które miały miejsce podczas protestów w Warszawie. I nie zrobiła tego za pomocą słów tylko grafiki (jak to ma w zwyczaju). Rysunek chwyta za serce!

W Polsce od prawie miesiąca nie ustają protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Na ulice wielu miast prawie każdego dnia wychodzą ludzie, którzy w ten sposób chcą wyrazić swój sprzeciw wobec orzeczenia. Również liczne gwiazdy angażują się w protesty, wykorzystując do tego najczęściej swoje profile w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo

Matylda Damięcka zachwyca swoją nową grafiką. "Serce pęka"

W środę Warszawa po raz kolejny stała się miejscem manifestacji, podczas której w stronę protestujących użyto m.in. gazu pieprzowego. Do tych wydarzeń odniosła się Matylda Damięcka - skomentowała je bardzo wymowną grafiką. Jej rysunek mówi więcej niż tysiące słów!

Grafika, którą stworzyła Matylda Damięcka, przedstawia łzawiące oko. Wnętrze gałki jest biało-czerwone i kojarzy się jednoznacznie. Wymowny obraz opatrzony jest bardzo krótkim, ale konkretnym opisem:

Gaz? Nie. Smutno mi.

Grafika spotkała się z ogromnym entuzjazmem wśród internautów, skłaniając ich do dzielenia się własnymi refleksjami oraz doświadczeniami związanymi z ostatnimi wydarzeniami w Warszawie. Część z nich opisywała swój smutek, inni zaś nie kryli złości. Wśród licznych komentarzy pojawiły się również i pozytywne - od osób, które dziękowały innym za pomoc w trakcie protestów:

Wspaniały rysunek Matyldo! Jak go zobaczyłam, to od razu łzy mi napłynęły do oczu. Serce pęka.
Wczoraj było inaczej. Było źle. Zaczęło się. Jeśli jest tu ktoś, kto pomógł mi i wielu wydostać się z blokady na Pięknej przez dachy na drugie podwórko, dziękuję.
Jedne, co ogrzało moje serce we wczorajszym dniu, to widok ludzi, którzy pomagali protestującym uciekać przed policją.
Przebiłaś samą siebie. Mistrzostwo. Płakać się chce.
Cudownie wymowne.
 
Więcej o: