Trendy makijażowe. Co zachwyciło nas w 2020 roku? Które kosmetyki były największymi hitami?

Grube i krzaczaste brwi oraz mocno podkreślone oko - to dwa główne trendy w makijażu, które dominowały w 2020 roku. Które kosmetyki były największym hitem? Odpowiedź znajdziecie w naszym wideo.

2020 rok był wyjątkowy pod wieloma względami. Pandemia koronawirusa mocno odbiła się na obowiązujących trendach modowych. Ludzie coraz chętnie kupowali wygodne i praktyczne dresy (luźne spodnie, bluzy itp.), które z powodzeniem mogły służyć jako stylizacje do pracy zdalnej. 2020 rok obfitował również w pewne konkretne trendy makijażowe.

Po pierwsze, noszenie maseczek ochronnych na twarzy sprawiło, że w makijażu główny nacisk został położony na oczy i ich oprawę. Pierwsze skrzypce grały brwi, które w 2020 roku nie były cienkie i mocno podkreślone, jak w poprzednich latach. Tym razem włoski miały być tylko delikatnie wyregulowane - były bardziej grube, krzaczaste i mocno zaczesane do góry. Taki efekt można było osiągnąć dzięki niezwykle popularnym mydełkom do brwi oraz wszelkim żelom utrwalającym. Dużą popularnością cieszył się również zabieg laminacji brwi.

Kolejnym trendem, który mocno wybijał się w 2020 roku, było podkreślenie oczu kreską na górnej powiece. Kobiety coraz częściej używały do tego wygodnych i łatwych w użyciu eyelinerów w pisaku. W 2020 roku stawiano nie tylko na tradycyjne, czarne kreski na oku, ale również na kolorowe.

Więcej o: