Barbara Kurdej-Szatan wspiera Strajk Kobiet. Opublikowała zdjęcie w oryginalnej kreacji. "Ileż można..."

Barbara Kurdej-Szatan zabrała głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Zrobiła to za pośrednictwem profilu na Instagramie, publikując swoje zdjęcie w oryginalnej czerwonej kreacji, nawiązującej do Strajku Kobiet.

W ostatnią środę, 27 stycznia, późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku. Orzeczenie mówi, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodne z Konstytucją. Od środy codziennie ludzie znowu wychodzą na ulice, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko wyrokowi. Do protestów dołączają również liczne gwiazdy. Jedną z nich jest Barbara Kurdej-Szatan.

Zobacz wideo

Barbara Kurdej-Szatan popiera Strajk Kobiet. Opublikowała zdjęcie w oryginalnej stylizacji

Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, na którym widzimy ją w bardzo oryginalnej, czerwonej sukience, której krój przypomina błyskawicę - symbol Strajku Kobiet,

Ileż można.... W końcu się doczekamy lepszego jutra!!! Kobiety - bądźmy dzielne.

- zaapelowała na swoim Instagramie Barbara Kurdej-Szatan.

Pod postem część fanów również wyraziła swoje poparcie dla Strajku Kobiet. Pojawiły się także i słowa krytyki:

Brawo dziewczyny! Świetna robota! Większość dodaje znaczek na zdjęciu i udaje, że coś robi...
Szkoda, że nie potępiasz wulgaryzmów i chamstwa na tych strajkach.
Brawo dziewczyny, że nie boicie się głośno wypowiadać niezależnie od pewnie wielu negatywnych komentarzy, które to przyniesie. Potrzebujemy waszego wsparcia.
 
Więcej o: