Fryzury ślubne 2021 - modne, lekkie i naturalne upięcia dla włosów każdej długości

Fryzury ślubne 2021. Po wyborze najważniejszej sukni ślubnej przychodzi też czas na wybór kolejnych elementów stylizacji. Dowiedz się, jakie fryzury będą modne w aktualnym sezonie. Nasze propozycje pokochają zwłaszcza te panie, które cenią sobie stylizacje w naturalnych odsłonach.
Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Dobór dodatków, fryzury czy zdobienia paznokci potrafi być dla przyszłych panien młody trudny nawet w sytuacji, gdy znajdą swoją wymarzoną suknię ślubną. Dobranie wszystkich elementów tak, by stanowiły spójną całość, stanowi spore wyzwanie, dlatego warto postawić na klasykę. Jakie fryzury będą pasowały do różnych ślubnych motywów i sukien? 

Modne fryzury ślubne w 2021 roku

Modne fryzury ślubne w 2021 roku to przede wszystkim propozycje, które zadowolą miłośniczki lekkich oraz naturalnych upięć. Królować będą włosy wypielęgnowane, zdrowe i zadbane. Fryzury w tym roku będą doskonale komponować się ze strojem panny młodej oraz jej kształtem twarzy. Zwłaszcza popularne będą luźne koki w wersji "messy bun" oraz delikatne warkocze. Luźny kucyk to kolejna alternatywa ślubnej fryzury dla przyszłych panien młodych w nadchodzącym roku.

Fryzury ślubne - upięcia, które pokochasz

Fryzury ślubne: upięcia to jedne z najbardziej popularnych rozwiązań jeżeli chodzi o ślubne uczesania. Są one nie tylko efektowne, ale i bardzo praktyczne. Wiele pań decyduje się na tego typu rozwiązania, zwłaszcza z powodu wygody i gwarancji trwałości fryzury. W ostatnim czasie możemy zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania kokiem. Wrócił on do świata mody z wielkim hukiem. Kok ślubny w 2021 roku stał się synonimem wdzięku, delikatności i lekkości. Zwłaszcza ten wykonany w wersji "messy bun". Koki ślubne możemy znaleźć w różnych wersjach. Mogą być one niskie lub wysokie, znajdujące się na boku albo na środku głowy. Ciekawą propozycją koka jest wersja half bun czyli "półkok" - zwany powszechnie kokiem samuraja.

 

Fryzury ślubne długie włosy: warkocz czy koński ogon?

Długie włosy są doskonałym materiałem do tworzenia niezapomnianych upięć. Jeżeli jesteś posiadaczką bujnej i zarazem długiej czupryny, zdecydowanie możesz zaszaleć w tym temacie. Ślub to idealne miejsce do tego, aby poeksperymentować z włosami. Należy jednak podkreślić, że długie włosy są nie tylko piękne, ale i bardzo wymagające. Warunki atmosferyczne i wielogodzinna uroczystość im nie służy. Jak wiadomo panna młoda powinna wyglądać nienagannie. Dlatego, też dobrym rozwiązaniem jest wykonanie warkocza. W tegorocznym sezonie królować będą kłosy, francuskie warkocze oraz "warkoczowe korony", które będą zdobić idealnie głowę. Innym wariantem są tak zwane plecionki z motywem kwiatowym.

 

Innym rozwiązaniem - również cieszącym się popularnością, jest kucyk albo inaczej koński ogon. Rewelacyjnie współgrają one ze stylizacją ślubną, a jednocześnie są bardzo praktyczne i prezentują się doskonale nawet przez wiele godzin (bez konieczności poprawiania). Mogą być one upięte wysoko albo niski. Na środku albo na bok. Wszystko jest uzależnione od upodobania panny młodej.

 

Fryzury ślubne: rozpuszczone włosy czy związane - jakie wybrać?

Rozpuszczone włosy czy upięte fryzury ślubne? Odpowiedź na tego typu pytanie nie jest prosta ani jednoznaczna. Jest to uzależnione od wielu czynników. Po pierwsze od tego jakie masz włosy oraz jak prezentuje się Twój kształt twarzy. Fryzura powinna pasować do naszej buzi oraz sukni. Długie włosy w wersji rozpuszczonej to dobry wariant dla sukni, które w górnej części są klasyczne, minimalistyczne oraz gładkie. Sprawdzą się, także w przypadku głębokich wycięć w kształcie litery V.

Z kolei jeżeli chodzi o upięcia ślubne to będą dobrą opcją w zestawieniu z sukniami zabudowanymi, zdobnymi. Zwłaszcza jeżeli ubogacimy naszą kreację długimi kolczykami albo okazałym naszyjnikiem. Kolejnym wariantem, który jest popularny w ostatnim czasie to fryzury utworzone z dwóch powyższych opcji. Czyli "coś pomiędzy". Częściowe rozpuszczenie i upięcie - w jednej fryzurze. To bardzo dobre rozwiązanie dla pań, które nie mogą się zdecydować. Wracając do fryzur rozpuszczonych możemy zaliczyć tu:

  • włosy z przedziałkiem na środku lub na boku;
  • włosy wygładzone typu: "wet look";
  • hollywoodzkie fale;
  • loki w stylu retro;
  • fryzura rozpuszczona z częściowym upięciem;
  • fale w stylu boho.
 

Fryzury ślubne z wiankiem i welonem

Fryzury ślubne z wiankiem to kolejny wielki powrót w modzie. Fryzury tego typu doskonale wkomponują się ze sukniami klasycznymi w kształcie litery A, ale i tymi w stylu boho. Kompozycje kwiatowe we włosach to propozycja dla romantyczek. Co ciekawe coraz więcej pań decyduje się na połączenie wianka z welonem. Jeżeli chodzi o fryzury to mogą być one różnorodne. Poczynając od koków, poprzez tak zwane pół-upięcia.

 

Fryzury ślubne w aktualnym roku to temat rzeka. Znajdzie się coś tu dla miłośniczek klasycznych fryzur, ale i dla tych, które kochają "włosowe szaleństwa".

Więcej o: