Hydralift dla cery odwodnionej: hit czy kit?

Prawie każda z nas w pewnym momencie życia ma do czynienia z cerą odwodnioną. I to bez znaczenia czy na co dzień jesteś właścicielką cery tłustej, mieszanej czy suchej. Jak ratować odwodnioną skórę?

Cera odwodniona, skąd się bierze?

Odwodniona skóra jest podatna na podrażnienia, traci elastyczność, szybciej się starzeje, jest chropowata i powoduje uczucie ściągnięcia. Źle dobrane kosmetyki - np. mydło o odczynie zasadowym - usuwają z powierzchni naskórka płaszcz hydrolipidowy czyniąc warstwę rogową skóry narażoną na utratę nawilżenia. Cera odwodniona to również skutek picie niedostatecznej ilości wody, zbyt częstych peelingów, palenia papierosów i przebywania w pomieszczeniach przegrzanych i klimatyzowanych. Mycie twarzy w gorącej wodzie również nie najlepiej wpływa na skórę. Wysoka temperatura wody usuwa sebum z powierzchni skóry narażając cerę na odwodnienie. Dieta to kolejny sprawca problemów z niedostatecznym nawilżeniem skóry np. spożycie nadmiernej ilości soli może nasilić odwadnianie cery.

Jak pielęgnować cerę odwodnioną?

Najważniejsze, aby ustalić jakie czynniki powodują problemy ze skórą i zredukować ich negatywne działanie. W przypadku cery odwodnionej warto sięgać po kosmetyki z kwasem hialuronowym, wybierać preparaty o kwaśnym ph i unikać kosmetyków, które zawierają alkohol i pić przynajmniej litr wody mineralnej dziennie.

Zabiegi nawilżające w gabinecie

Celem wszystkich zabiegów nawilżających jest zapobieganie utraty wody przez skórę, wzmocnienie naturalnej bariery skóry.

Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu skóry włókna kolagenowe i elastynowe mogą zachować swoją prawidłową budowę i własności, zapewniając skórze elastyczność i sprężystość. Silnie nawilżającym, wygładzającym i ujędrniającym zabiegiem dla skóry odwodnionej jest hydralift czyli lifting nawilżający.

Hydralift: zabieg mocno nawilżający

Hydralift (lifting nawilżający) to zabieg jednorazowy i dający natychmiastowy efekty. Zazwyczaj jest polecany przed ważnym wyjściem lub kiedy zależy nam na natychmiastowym efekcie. Użyte podczas zabiegu preparaty nie tylko nawilżają skórę ale też spłycają delikatne zmarszczki spowodowane nadmierną utratą wody. Na zabieg tego typu powinny zdecydować się osoby ze skórą bardzo suchą z zaburzeniami w procesie wiązania wody oraz utratą spoistości elastyczności skóry na skutek nadmiernej utraty wody transepidermalnej. Efektem zabiegu powinno być nawilżenie głębokich warstw naskórka, wygładzony, ujędrniony naskórek, spłycenie drobnych bruzd, poprawa spoistości i elastyczności skóry. Ceny zabiegu zaczynają się od 180 zł w zależności od miasta i gabinetu.

Kompleksy gwiazd

Więcej o: