Opalona cały rok

Twoja letnia opalenizna coraz bardziej blednie i staje się mniej wyrazista? Chciałabyś zatrzymać ją na dłużej? Stosując kilka zabiegów możesz zatrzymać piękną opaleniznę i cieszyć się nią cały rok. Oto kilka sposobów.

Peeling

Pomaga usunąć obumarły naskórek, dzięki niemu nasza ciało staje się gładkie i odświeżone. Peeling sprawia, że skóra staje się lepiej ukrwiona, produkuje więcej włókien kolagenu elastyny oraz kolagenu, a składniki odżywcze kosmetyków łatwiej wnikają. Pamiętaj, aby co najmniej raz w tygodniu podczas prysznica robić delikatny peeling skóry. To nieprawda, że zetrzesz opaleniznę, którą tak bardzo chcesz zachować. Brązowy kolor twojej skóry nie tkwi w naskórku, a w skórze właściwej, dlatego powinnaś go odsłonić poprzez jego systematyczne złuszczanie. Pozbawiając skórę tego zabiegu, skóra stanie się sucha i matowa, a opalenizna blada i słabo widoczna.

Kosmetyki brązujące

Najprostszym sposobem na zatrzymanie opalenizny po urlopie jest stosowanie balsamów, które oprócz składników nawilżających zawierają substancje przyciemniające naskórek: niewielkie ilości DHA lub wyciąg z orzecha włoskiego. Pamiętaj, aby po wsmarowaniu takiego kosmetyku dokładnie umyć dłonie. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych, żółtawych plam na rękach. Kremy i balsamy brązujące gwarantują złocistobrązowy koloryt skóry oraz idealnie przedłużają efekty letnich kąpieli słonecznych. W przeciwieństwie do typowych samoopalaczy wymagają konsekwencji w stosowaniu. Opalenizna pojawia się bowiem stopniowo. Aby uzyskać pożądany efekt, balsamy z orzechowym wyciągiem musimy stosować systematycznie.

Nawilżanie

By zatrzymać opaleniznę na dłużej, nawilżaj skórę po każdej kąpieli. Opalone ciało wymaga silniejszego nawilżenia, niż ciało, które nie miało kontaktu ze słońcem. Przesuszona skóra łatwo się uczula, szybko zamieniając się w alergiczną. Dokładnie więc wybieraj mydła i żele do kąpieli. Powinny być delikatne, z dodatkiem składników nawilżających. W codziennej pielęgnacji nie może zabraknąć intensywnych kosmetyków nawilżających. Zamiast balsamu dobrze sprawdzi się również oliwka dla dzieci. Skórę warto nasmarować nią tuż po kąpieli, kiedy jest jeszcze rozgrzana i dobrze wchłania substancje odżywcze.

Dieta

Aby zatrzymać wakacyjny odcień skóry potrzebujemy intensywnego nawilżenia zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. W twojej diecie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców, w których znajdują się cenne dla zdrowia i urody witaminy. Powinnaś spożywać żywność, która zawiera kwasy tłuszczowe Omega-3, witaminy z grupy E, a także beta karoten pozwalający na dłużej cieszyć się brązowawym odcieniem skóry. Najwięcej beta-karotenu znajdziesz we wszystkich czerwonych warzywach - marchewce, papryce, pomidorach. Pomaga on zatrzymać opaleniznę na dłużej, ale co istotniejsze chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Na podtrzymanie opalenizny dobre będą także tabletki zawierające beta-karoten. Najlepiej je łykać podczas obiadu, kiedy jemy mięso lub sałaty z oliwą, bo tłuszcze ułatwiają jego przyswajani.

Kompleksy gwiazd

Więcej o: