Po lecie skóra wymaga oczyszczenia. Zadanie to spełni popularny zabieg jakim jest mikrodermabrazja. Celem zabiegu jest oczyszczenie skóry, odblokowanie porów, usunięcie suchej warstwy naskórka, rozświetlenie i rozjaśnienie twarzy. W przypadku młodych kobiet delikatna mikrodermabrazja i maseczka nawilżająca powinny przywrócić skórze witalność i zdrowy wygląd. Dla pań po 30-tym roku życia mikrodermabrazja to przygotowanie do kolejnych odżywczych zabiegów, które warto wykonać po lecie.
Więcej na temat mikrodermabrazji, o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach i cenach zabiegu czytaj w artykule Mikrodermabrazja: hit czy kit?
Morska woda i wiatr przesuszają skórę. Dlatego po lecie wymaga ona konkretnego nawilżenia. Mezoterapia bezigłowa to zabieg dla przesuszonej skóry. Zadaniem mezoterapii bezigłowej jest przede wszystkim nawilżenie, rozjaśnienie plam, delikatny lifting.
O zabiegu mezoterapii bezigłowej pisaliśmy w artykule Mezoterapia beizgłowa: hit czy kit?
Intensywne złuszczanie przywróci skórze blask i świeżość. Peeling chemiczny poleca się osobom w każdym wieku. Głównie w przypadku zmian barwnikowych, blizn, trądziku, uszkodzeń słonecznych, zmarszczek, przy utracie jędrności skóry. Peeling chemiczny stosuje się również w przypadku rozstępów skórnych i przy zaburzeniach rogowacenia. Plamy i przebarwienia posłoneczne na skórze najlepiej likwidują peelingi z kwasami owocowymi: glikolowy lub migdałowy.
Więcej na temat peelingów chemicznych, zaleceniach do zabiegu, przeciwwskazaniach, rodzajach kwasów, czytaj w tekście Chemabrazja: hit czy kit?
Tlen to źródło życia. Każda komórka potrzebuje go aby żyć. Tlen stosowany w gabinetach kosmetycznych wspomaga nawilżanie i odżywianie skóry. Oxybrazja to tzw. mikrodermobrazja tlenowa. Zabieg odświeża, wygładza i rozjaśnia skórę. Za pomocą oxybrazji można redukować przebarwienia, a nawet blizny. Mikrodermobrazja tlenowa usuwa złuszczający się naskórek, zaskórniki, zwęża pory. Zabieg redukuje również zmarszczki i wyrównuje pigmentację skóry. Oxybrazję można wykonywać nawet przy bardzo wrażliwej skórze i przy cerze naczynkowej.
Więcej na temat zabiegu czytaj w artykule Oxybrazja: hit czy kit?
Wczesna jesień to najlepszy czas na pozbycie się rozszerzonych naczynek, które popękały na skutek nasłonecznienia. W tym pomoże elektroliza, IPL i laser. Laserowe zamykanie naczynek stosujemy w przypadku otwartych naczynek położonych płytko pod skórą. Kiedy naczynko jest duże i umiejscowione głębiej, wówczas skuteczniejsza okaże się metoda usuwania i zamykania naczynek zwana elektrokoagulacją. Do zamknięcia drobnych i płytko umiejscowionych naczynek wystarczy jeden lub dwa zabiegi laserem IPL. Dla naczynek większych lub sieci otwartych naczynek trzeba przygotować specjalną, długotrwałą kurację. Naczynka można zamykać o każdej porze roku, jednak zimą trzeba szczególnie uważać i unikać zbyt dużych skoków temperatur.
O cerze naczynkowej i sposobach zamykania naczynek czytaj w tekście Laserowe zamykanie naczynek: hit czy kit?