Zagęszczanie i wydłużanie rzęs: hit czy kit?

Rzęsy dodają spojrzeniu zmysłowości. Długie rzęsy powiększają oczy, są uwodzicielskie. W pogoni za pięknem poddajemy się zabiegowi przedłużania rzęs. Czy syntetyczne rzęsy dodają uroku i czy zabieg zagęszczania rzęs jest rzeczywiście obojętny dla naturalnych rzęs?

Co przyczepia kosmetyczna do powiek?

Gabinety kosmetyczne oferują wiele rodzajów syntetycznych rzęs. Nie będziemy podawać nazwy żadnych z nich, bo i tak wszystkie są do siebie podobne. To syntetyczne włókna imitujące naturalne rzęsy. Są miękkie, obdzielone od siebie i dostępne w różnych długościach. Często są wykonane z jedwabiu. Każda z klientek może decydować o gęstości i długości przyczepionych rzęs, przy czym im dłuższe i gęstsza sztuczne rzęsy, tym bardziej twarz wygląda nienaturalnie.

Jak długo sztuczne rzęsy utrzymują się na powiekach?

Ze sztucznymi rzęsami można pływać w basenie, przebywać w saunie. Rzęsy nie mają też prawa wypadać podczas kąpieli. Utrzymują się od 2 do 3 miesięcy, czyli tyle ile trwa cykl życia naturalnej rzęsy. Jednak na pierwszą korektę trzeba iść już po 2 lub 3 tygodniach. Potem - aż do momentu kompletnego usunięcia doklejonych rzęs - co dwa tygodnie należy chodzić na tzw. uzupełnienia.

Jak przyczepia się rzęsy?

Za pomocą specjalnego kleju, który twardnieje po zaschnięciu. Upewnij się, że klej nie zawiera szkodliwych substancji np. formaldehydów i jest hipoalergiczny. Powinien być to ten sam klej, który stosuje się do bezszwowego klejenia ran pooperacyjnych. Zabieg nie jest skomplikowany, ale drogi i czasochłonny. Kosmetyczka rzęsę po rzęsie - często są to kępki po 5-6 włókien - dokleja do naturalnych rzęs. Sztuczne rzęsy nie powinny dotykać powieki. Aplikuje się je od 1do 2 mm od skóry.

Jak długo trwa zabieg zagęszczania rzęs?

Warto uzbroić się w cierpliwość i dobrze rozplanować dzień w którym decydujemy się za zabieg. Zagęszczanie rzęs jest pracochłonne i wymaga precyzji. W zależności od tego jak dużo kępek zdecydujesz się dokleić do naturalnych rzęs zabieg może trwać od 2 do 4 godzin. Ilość możliwych do zaaplikowania włókien uzależniona jest oczywiście od ilości naturalnych rzęs.

Czy i jak należy dbać o przedłużone rzęsy?

Mając sztuczne rzęsy trzeba pamiętać, aby nie pocierać oczu, nie wolno również stosować kosmetyków do demakijażu z mocznikiem, alkoholem, glikolem. To składniki, które osłabiają wiązania kleju. Jeśli chcesz używać tuszu do rzęs powinien to być kosmetyk na bazie wody.

Przeciwwskazania

Nie należy samemu usuwać rzęs. Zabieg usuwania powinien być wykonany przez osoby przeszkolone. Dodatkowo nie poleca się zabiegu osobom z chorobami alergicznymi oczu. Przeciwwskazaniem jest również zespół suchego oka, brak rzęs, zapalenie spojówek. Zabiegu nie wykonuje się również podczas chemioterapii.

Czy zabieg przedłużania rzęs jest bezpieczny?

Salony kosmetyczne zapewniają, że zagęszczanie i wydłużanie rzęs to zabieg całkowicie bezpieczny, nie szkodzący naturalnym rzęsom. Tymczasem, już w zeszłym roku, Brytyjskie Towarzystwo Optyków ostrzegało, aby pochopnie nie decydować się na tego typu upiększenia. Lekarze uważają, że doklejanie sztucznych włókien to zbyt duże obciążenie dla naturalnych, pojedynczych rzęs. Ostrzegają, że poddając się zabiegowi zagęszczania rzęs można trwale uszkodzić mieszki włosowe. Może zdarzyć się tak, że po zdjęciu sztucznych rzęs naturalne już nie odrosną. Dzieje się tak często w przypadku osób, które przedłużają rzęsy od dłuższego czasu. Rzęsa obciążana włóknem może wypaść razem z bezpowrotnie uszkodzoną torebką, z której wyrasta. Jeśli dojdzie do tego na całej powiece wówczas na zawsze można stracić rzęsy.

Ile to kosztuje?

Zagęszczenie rzęs to kosztowana przyjemność. Pierwsza wizyta to koszt od 500 zł. Każda kolejna wizyta czyli tzw. uzupełnienia od 200 zł.

Po zdjęciu sztucznych rzęs

Po całkowitym usunięciu sztucznych rzęs warto zadbać o swoje naturalne, które mogą być osłabione. Słabe rzęsy można wzmocnić olejkiem rycynowym. Możesz kupić go w aptece. Kroplę preparatu nałóż na szczoteczkę do rzęs lub patyczek bawełniany do uszu i nałóż go na rzęsy. Nakładając olejek uważaj, by nie dostał się do oczu, ponieważ może je podrażnić. Rezultaty powinny być widoczne po miesięcznej kuracji. Na rynku dostępny jest również innowacyjny preparat na porost rzęs Lashfood. To system odżywczy do rzęs, oparty na technologii, która w parze z systemem odżywczym dostarcza zbilansowany pokarm rzęsom dzięki czemu staną się one dłuższe, grubsze i mocniejsze.

Kompleksy gwiazd

Więcej o: