Już teraz przygotuj skórę na przyjście zimy

Jesień to najlepszy czas na przeprowadzenie gruntownej odnowy skóry. Niektóre zabiegi powinno wykonywać się tylko o tej porze roku. Zobacz co możesz w najbliższych tygodniach zafundować swojej skórze.

Chemabrazja

Chemabrazja (peeling chemiczny, chemiczna eksfoliacja) to zabieg którego nie wolna wykonywać latem i wiosną. Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Najczęściej stosowane substancje to kwasy owocowe AHA (w tym najczęściej kwas glikolowy), kwas trójchlorooctowy i fenol. Podczas zabiegu kwasami usuwa się poszczególne warstwy naskórka regulując głębokość złuszczania. Substancje przenikają w głąb skóry i wpływają na przebudowę kolagenu i elastyny, które są składnikami podporowymi skóry. Peeling działa odmładzająco, likwiduje oznaki starzenia się skóry takie jak: przebarwienia, drobne zmarszczki. Peeling łagodzi również blizny i ślady potrądzikowe.

Więcej na temat chemabrazji czytaj w artykule Chemabrazja: hit czy kit

Zobacz wideo

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzania to zabieg dla osób, których skóra wykazuje pierwsze oznaki starzenia się np.: rozszerzone pory, zmiany naczyniowe na twarzy, przebarwienia. Zabieg redukuje plamy barwnikowe, piegi, jest skuteczny w przypadku osób cierpiących na trądzik różowaty. Światło stosowane podczas zabiegu reaktywuje tkanki skóry, skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, stymuluje aktywność komórkową. Dzięki temu zmarszczki ulegają wygładzeniu, wyraźnie zmniejszają się rozszerzone pory. Po zabiegu fotoodmładzania skóra staje się gładka i naprężona. Zabieg fotoodmładzania może być stosowany w każdym wieku, również u osób młodych z pierwszymi oznakami posłonecznego starzenia się skóry. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga przygotowań. Nie mogą korzystać z fotoodmładzania osoby z opaloną skórą i przyjmujące leki zwiększające wrażliwość skóry na światło. Jeden zabieg rzadko daje pożądany efekty. Widocznych zmian na lepsze można spodziewać się przynajmniej po trzech lub pięciu zabiegach.

Zabiegi laserem fraksyjnym

Laser fraksyjny to zabieg, którego nie wolno wykonywać latem. Jesień to idealna pora roku, aby poddać skórę temu zabiegowi. Zabiegi laserem fraksyjnym powoduje powstanie mikroskopijnych uszkodzeń, co z kolei stymuluje naturalne procesy naprawcze tkanek. Wskazania do tego zabiegu to m.in.: blizny potrądzikowe, odnowa uszkodzonej przez słońce skóry, usuwanie drobnych zmarszczek i mocnych przebarwień. Zabieg jest inwazyjny i wykonuje się go na głębokościach 10-50nm. Zabiegi z użyciem laserów przeprowadza się w celu uzyskania jednolitego kolorytu. Laser fraksyjny niweluje drobne zmarszczki, przebarwienia, nierówności, a cera staje się gładka i świetlista.

Na temat laserowego zamykania naczynek czytaj w artykule Laserowe zamykanie naczynek: hit czy kit?

O najpopularniejszych zabiegach z użyciem laserów czytaj w artykule Laser potrafi

Mikrodermabrazja

To zabieg oczyszczający skórę. Dzięki mikrodermabrazji pozbędziesz się zrogowaciałego, martwego naskórka. Mikrodermabrazja to również zabieg polecany osobom z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. W gabinetach kosmetycznych wykonuje się mikrodermabrazję kordunową lub diamentową. Do mikrodermabrazji korundowej używa się kryształków korundu czyli tlenku glinu. Mikrodermabrazja diamentowa natomiast, wykorzystuje głowice pokryte drobnymi diamentami. Są one wielorazowego użytku i dlatego muszą być nie tylko dezynfekowane, ale i sterylizowane. Czytając fora poświęcone zabiegom kosmetycznym mikrodermabrazja korundowa - pomimo że starsza od tej diamentowej - cieszy się większym powodzeniem. Daje silniejszy efekt złuszczenia i lepiej radzi sobie z likwidacją rozszerzonych porów oraz usuwaniem przebarwień. Mikrodermabrazja diamentowa jest natomiast zalecana w przypadku skóry wrażliwej, bo jest mniejsze ryzyko podrażnień. Aby dostrzec efekty zabiegu, należy wykonać przynajmniej 5 zabiegów w odstępach co 7-10 dni.

Więcej na temat mikrodermabrazji, zalet i przeciwwskazań czytaj w artykule Mikrodermabrazja: hit czy kit

Więcej o: