Wieczna młodość: czy można ją kupić?

Wszechobecny kult piękna, zdjęcia szczupłych i zawsze młodych modelek i aktorek atakują nas z okładek gazet, reklam, telewizorów, plakatów, kin. Trudno w takim świecie pozostać obojętnym i nie zawalczyć z czasem. Jeśli ulegasz modzie na wieczną młodość, to mamy dla ciebie propozycje. Najmodniejsze, nieinwazyjne zabiegi odmładzające. Czy sprzęt, specjalista i technika zatrzyma proces starzenia się?

Odmładzamy skórę twarzy za pomocą Zaffiro

Lifting termiczny skóry twarzy jest wykonywany w polskich gabinetach od niedawna za pomocą urządzenia Zaffiro. O zabiegu Zaffiro mówi się, że jest to przełomowa technologia bezbolesnego odmładzania przy pomocy światła podczerwonego. Głowica ze szlachetnego kryształu szafirowego podgrzewa promieniami głębokie warstwy skóry. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe zostają pobudzone. Powraca napięcie i elastyczność skóry, a zmarszczki zostają wygładzone. Efekt jest widoczny już w kilka chwil po zabiegu. Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania i ochrony naskórka przed poparzeniem. Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Ponowne schłodzenie równoważy obszar zabiegowy zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno. Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący i relaksujący miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C. Zabieg stosowany na twarz poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki, wygładza zmarszczki i poprawia elastyczność. Dodatkowym rezultatem zabiegu jest stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki temu ilość kolagenu wzrasta dając efekt zwiększenia gęstości skóry i liftingu. Zabieg trwa około godziny, najbardziej widoczne efekty cofania procesu starzenia uzyskują osoby w wieku 35-40 roku życia. Cena zależy od obszaru, na którym wykonuje się zabieg, to od 1200 do 3000 zł.

Nieinwazyjny lifting okolic oczu ultradźwiękiem

Zabieg Ulthera to użycie ultradźwięków w celach odmładzających. Zanim wybierzesz się do gabinetu skonsultuj się z lekarzem, aby zbadał strukturę twojej tkanki i określił właściwą głębokość na której będzie przeprowadzany zabieg. Podczas zabiegu przykłada się do twarzy głowicę emitującą ultradźwięki. Skoncentrowana energia ultradźwięków jest dostarczana w postaci strumienia pod warstwy powierzchniowe skóry. Strumień jest łagodny dla tkanek, oddziałuje ogniskowo, dzięki czemu zewnętrzne warstwy skóry pozostają nietknięte. Dzięki skoncentrowanej energia ultradźwięków skóra rozpoczyna produkcję nowego kolagenu, a to przyczynia się do podniesienia, ujędrnienia i napięcia skóry. Zabieg jest polecany w liftingu górnych powiek, stosuje się go też na policzki czy szyję - zmniejsza zwiotczenia, napina, ujędrnia i wygładza skórę. Efekt może utrzymać się około roku. Zabieg trwa ok. 20-40 minut, wcześniej podaje się doustne środki znieczulające. Koszty jednego zabiegu to minimum 7 tysięcy zł.

Laser na zmarszczki

Zabieg laserem Mosaic nie należy do bezbolesnych, dlatego pierwszym etapem zabiegu jest znieczulenie. Laser Mosaic to nowoczesna technologia tunelowego "dziurkowania" światłem laserowym skóry. Uszkodzenie naskórka podczas zabiegu jest kontrolowane. Laser podgrzewając daje trwałą regenerację kolagenu i elastyny, powoduje zmianę koloru, wyrównuje powierzchnię skóry i zmniejsza głębokość zmarszczek. Laser Mosaic poprawia również napięcie i sprężystość skóry, obkurcza rozszerzone pory i wyrównuje blizny. Dla osiągnięcia leczniczego efektu należy wykonać 3 do 5 zabiegów, ponieważ podczas jednego zabiegu poddaje się nie więcej niż 15-20 porc. leczonej powierzchni. Przerwa między zabiegami wynosi 2-5 tygodni. Gojenie po jednym zabiegu obejmujące rumień i obrzęk z następowym złuszczaniem trwa do 7 dni. Objawy te nie są nasilone i nie wymagają wyłączenia pacjenta z codziennej aktywności życiowej i zawodowej. Zabieg laserem Mosaic wykonuje się na twarzy, dekolcie, szyi, grzbietach dłoni i innych mniej wrażliwych i mniej eksponowanych okolicach w zależności od problemu medycznego lub estetycznego. Zabieg na twarz kosztuje od 1600 złotych.

Kompleksy gwiazd

Czy korzystasz z zabiegów odmładzających oferowanych przez gabinety?
Więcej o: