Regulacja brwi krok po kroku

Dobrze wyregulowane brwi wydobywają piękno Twoich oczu, dlatego dowiedz się jak wygląda regulacja brwi krok po kroku, by osiągnąć wymarzony efekt

Oczywiście możesz udać się do salonu kosmetycznego i oddać się w ręce kosmetyczki, ale sama również wyregulujesz brwi perfekcyjnie. Wystarczy zastosować się do kilku dobrych porad...

Ustalamy idealny kształt brwi

Ponoć najładniejszy kształt brwi to taki, gdzie na 2/3 długości brwi wznoszą się do góry, a na 1/3 opadają w dół, a z wewnętrznej strony od nosa mają kształt lekko kwadratowy. Ale prawda też jest taka, że wszystko zależy od naszego kształtu... twarzy.

Twarz okrągła - aby wyostrzyć rysy twarzy łuki brwiowe powinnaś wyciągnąć do góry a kąciki maksymalnie do dołu

Twarz owalna - brwi powinny być lekko wyprostowane i delikatnie zaokrąglone.

Twarz kwadratowa - brwi powinny być wyraziste, dlatego zapomnij o cienkich niteczkach. Idealny kształt: brwi zagięte w kształcie łuku.

Twarz trójkątna - by zmiękczyć twarz najlepsze będą zaokrąglone brwi

Regulacja brwi krok po kroku

Wielu wizażystów radzi, by dokonywać regulacji brwi najlepiej tuż po kąpieli. Warto też mieć przy sobie kostki lodu lub np. schłodzoną łyżkę, gdyż pomoże nam to w zmniejszeniu bólu .Tuż przed przystąpieniem do regulacji brwi, umyj dokładnie ręce i oczyść skórę wokół oczu tonikiem lub wodą micelarną (nie mleczkiem, bo ciężko będzie Ci złapać włoski pęsetą, gdyż będą natłuszczone). Włoski wyrywaj w kierunku ich wzrostu , lekko naciągając skórę. Pamiętaj o dobrym oświetleniu i dobrze wyostrzonej pęsecie! Po wyregulowaniu brwi, nałóż na ten obszar krem do oczu, by załagodzić podrażnienia (najlepiej krem delikatnie wklepując).

Zobacz wideo
Więcej o: