Skuteczne usuwanie blizn

Niektóre blizny możemy zaakceptować, a z pewnymi nie możemy się pogodzić... Ale też nie musimy, bo na szczęście istnieje wiele metod usuwania blizn. Poznajcie dwie z nich: mikrodermabrazję polecaną na blizny płytkie i metodę laserowego usuwania blizn na blizny głębsze

Skuteczne usuwanie blizn - mikrodermabrazja

Na zabieg mikrodermabrazji decydują się najczęściej kobiety, które chcą usunąć blizny po trądziku (bądź chcą po prostu wygładzić powierzchnię skóry i poprawić jej stan). Mikrodermabrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym, który polega na złuszczaniu kolejnych warstw naskórka. Dzięki temu małe blizny mogą ulec spłyceniu. Częstotliwość i liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie. Jest to dość skuteczna metoda usuwania blizn płytkich.

Wyróżniamy 3 rodzaje mikrodermabrazji:

- diamentowa: polega na usuwaniu górnej warstwy naskórka przy pomocy specjalnych głowic diamentowych

- korundowa: w tej metodzie złuszczanie naskórka następuje przy użyciu kryształków tlenku glinu

- tlenowa: do złuszczania naskórka w tej metodzie wykorzystuje się tlen i sól fizjologiczną.

Skuteczne usuwanie blizn - laserowe usuwanie blizn

By dowiedzieć się na czym polega metoda laserowego usuwania blizn, zadaliśmy kilka pytań Pani Karolinie Dżaman, która jest doktorem nauk medycznych i lekarzem medycyny estetycznej w Afrodyta MediSpa, w którym dostępny jest zabieg usuwania blizn za pomocą lasera frakcyjnego Microxel.

Jak działa taki zabieg?

Zasada działania lasera frakcyjnego CO2 Microxel polega na wygenerowaniu mikro obszarów przegrzania termicznego skóry i pozostawieniu wokół nich zdrowego naskórka. Takie częściowe uszkodzenie sprzyja szybkiej odnowie, dzięki czemu uzyskujemy krótki czas rekonwalescencji. Szybki proces naskórkowania stymuluje tworzenie bariery ochronnej skóry, redukuje rumień oraz przyspiesza efekt kliniczny.

Czy zabieg przeznaczony jest również do skóry wrażliwej, naczynkowej?

Nie ma przeciwwskazań dla takich typów cery. Zabieg może nawet podziałać leczniczo na cerę naczyniową.

Czy istnieje ryzyko wystąpienia powikłań?

Jeżeli zabieg jest wykonany prawidłowo nie ma ryzyka powikłań. Ważne jest, aby nie chorować na osobniczą nadwrażliwość na światło.

Czy zabieg należy powtarzać, by osiągnąć oczekiwany rezultat? Ile razy?

Zależy to wprost od rodzaju blizny i cech osobniczych pacjenta. Na małą bliznę np. po usunięciu znamienia z reguły potrzeba 3-4 zabiegów.

Czy do zabiegu należy się przygotować? Jak?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Natomiast po zbiegu nie można danego miejsca wystawiać na działanie promieni słonecznych.

Więcej o: