Cel: Dziennikarki (w tym także wyżej podpisana) zalecamy, żeby było gładko, jędrnie i jedwabiście.
Środki: Pod prysznicem trzymaj peeling w tubie. Stosuj go wtedy, gdy na umyte włosy zaaplikowałaś odżywkę i masz, zgodnie z instrukcją, odczekać kilka minut. Zakręcasz wtedy wodę i peelingujesz - okrężnymi ruchami z dołu w górę. Wygładzenie plecom zapewnisz używając szczotki na dłuższej rączce, rękawicy albo specjalnej taśmy do mycia pleców. W kabinie lub przy wannie trzymaj także tarkę do pięt. Kilka ruchów raz na parę dni przedłuży życie pedikiuru. Pod prysznicem możesz także ogolić pachy i nogi - w tym celu, w kabinie powinna się także znaleźć golarka. W zachowaniu alabastrowej skóry pomagają również żele z granulkami do codziennego stosowania. Aby uchronić miejsca intymne przed podrażnieniami, zamiast stosować zwykłych żeli pod prysznic, na półce w bliskości prysznica powinien być także preparat do higieny intymnej.
Wychodzisz spod prysznica, wycierasz się i... nawilżasz ciało. Oczywiście, zgodnie z zaleceniami, do każdej jego części powinnaś stosować inny preparat - ujędrniać biust, redukować cellulit na udach, wyszczuplać brzuch, liftingować ramiona, regenerować dekolt i szyję. Jeśli nie wierzysz we wszechmocną siłę kosmetyków, możesz zredukować liczbę tubek i stoików do jednego - sprawdzonego i dobrze nawilżającego balsamu. Na noc wcieraj także natłuszczający krem w stopy i dłonie - trzymaj kosmetyk przy łóżku.
Narzędzia pomocnicze: W kosmetyczce lub torebce miej zawsze przy sobie oliwkę do skórek paznokci i szminkę ochronną. Oliwkę stosuj kilka razy dziennie, wcierając ją w skórki. Nawilżysz je i w błyskawiczny sposób poprawisz wygląd manikiuru. Gdy widzisz, że lakier matowieje, pokryj go bezbarwną warstwą nabłyszczającą. Dzięki częstemu stosowaniu szminki, skóra warg nigdy nie będzie spękana i łuszcząca się.
Cel: Nie tylko redaktorki piszące o urodzie chcą, by włosy były pełne blasku, witalności i imponowały zdrowym wyglądem.
Środki: Krokiem pierwszym są regularne wizyty u fryzjera. Włosy rosną około centymetra miesięcznie, a końcówki pozostawione samym sobie rozdwajają się i łamią. Zacznij od dobrego cięcia i jeśli farbujesz włosy, koloryzacji. Następnie pilnuj, by nie dopadł Cię odrost. Farbowane włosy wymagają zabiegów koloryzacji raz na maksymalnie dwa miesiące. Przy okazji można także skrócić końcówki i odświeżyć uczesanie. W domu myj głowę szamponem dobranym do typu skóry (poproś fryzjera o doradzenie w tej kwestii), a na pukle od mniej więcej połowy ich długości nakładaj odżywkę do spłukiwania po każdym myciu. Nie trzyj włosów ręcznikiem, tylko przykładaj go do głowy, osuszaj włosy. Aby jak najmniej niszczyć włosy mechanicznym czesaniem, spryskaj je przed rozczesaniem lekką odżywką. Kobiety, które modelują włosy i je prostują powinny przed użyciem suszarki lub prostownicy wetrzeć we włosy niewielką ilość preparatów ochronnych. Te zabiegi nie zajmują wiele czasu i powinny wejść Tobie w nawyk. Ostatni etap suszenia włosów zawsze zakończ skierowaniem na nie strugi zimnego powietrza, który zamyka łuski włosów.
Narzędzia pomocnicze: Włosom na pewno nie zaszkodzą stosowane raz w tygodniu maski na włosy i kuracje wzmacniające. Od czasu do czasu możesz im zafundować relaks w salonie, w ramach którego fryzjer wymasuje głowę i nałoży odpowiedni preparat.
Cel: W kwestii twarzy specjalistki od urody chcą równowagi. To co suche ma być nawilżone, co tłuste zmatowione, a naczynkowe ukojone. Elastyczna, zdrowa i pełna blasku cera to ideał.
Środki: Dermatolodzy zapewniają, że podstawą jest oczyszczanie - zmywanie makijażu, mycie skóry i złuszczanie naskórka. Jeśli nie walczysz z, coraz częściej pojawiającym się u kobiet w okolicy trzydziestki, trądzikiem, to codzienna pielęgnacja wcale nie musi być czasochłonna - twarz jest w końcu stosunkowo niewielkim obszarem. Po umyciu skóry, przywróć jej pH przemywając buzię tonikiem. W skórę pod oczami wmasuj krem lub żel, a na twarz nanieś krem odpowiedni dla Twojej cery. Jeśli czujesz, że szykuje się wyprysk, nie wyciskaj go, tylko posmaruj żelem antybakteryjnym. Na rzęsy nanieś odżywkę. Wieczorna pielęgnacja to także dobry moment na wyrwanie odrastających włosów z brwi i każdego innego miejsca na twarzy. Raz w tygodniu po oczyszczeniu buzi zrób peeling (enzymatyczny, drobnoziarnisty lub gommage) i nałóż maseczkę (kieruj się swoimi potrzebami).
Narzędzia pomocnicze: Wszystkie zabiegi, którym możesz poddać się u kosmetyczki, w gabinecie dermatologicznym i estetyki estetycznej. Zalecana częstotliwość wizyt? Raz na półtora miesiąca. Kosmetyczka profesjonalnie oczyści twarz z zaskórników - czym Ty w ogóle nie powinnaś się zajmować.