Jak dbać o urodę... mężczyzny?

Czasy rosochatych mężczyzn minęły - miejmy nadzieję - bezpowrotnie. Nasi panowie wyglądają dobrze. Część z nich obawia się jednak spotkania trzeciego stopnia z kremem pod oczy. Wyciągnij pomocną dłoń i pomóż ukochanemu w zdobyciu szczytu urody.

Jak oceniasz pielęgnację i zadbanie swojego ukochanego? Możliwe, że wiele z nas mogłoby brać u niego lekcje? Super! Część panów wzbrania się przed wyjściem poza program obowiązkowego minimum, czyli prysznic, golenie, pierwszy lepszy fryzjer, paznokcie na krótko. Skórę i jej wytwory mamy takie same w przypadku obydwu płci, nie ma więc powodu, by mężczyźni traktowali swoją po macoszemu.

Włosy w należytym porządku

Przypadek Piotra

Nasz redakcyjny kolega uczciwie przyznaje, że to kobiety kształtują jego wizerunek. - Kiedyś byłem z dziewczyną, która chciała żebym wyglądał jak amerykański rekrut - nosił ultrakrótkie włosy po bokach i z tyłu, nieco dłuższe na czubku. No to tak się strzygłem. Dla kolejnej dziewczyny nosiłem fryzurę na agenta Tomka, zanim jeszcze ten stał się popularny.

Opinia stylisty fryzur, Darka: 'Panowie i przy okazji fryzjerzy popełniają jeden masakryczny błąd, tnąc baki nad uchem - do wysokości boków okularów optycznych. Z moich obserwacji wynika, że mężczyźni dbają o włosy. Wielu z nich przychodzi z konkretnym pomysłem na fryzurę. Możemy tu chyba podziękować piłkarzom, którzy skutecznie lansują trendy. Jest jednak grupa mężczyzn, którzy traktują cięcie jak nieprzyjemny obowiązek - nie zwracają uwagi na efekt. Ma być krótko, praktycznie i szybko'.

Co Ty możesz zrobić dla swojego faceta? Pokazać drogę - to po pierwsze. Zaproponować zmianę cięcia, namówić na zapuszczenie baczków, pomóc w dobraniu odpowiedniego szamponu. Jeśli pojawił się problem łupieżu, wysłać do apteki. Gdy widzisz, że ukochanemu odrosły włosy na karku - ogól je.

Zbyt bujne owłosienie

Przypadek Romy

'Dbam o to, by moje nogi, pachy i bikini były utrzymane w należytym porządku i tego samego wymagam od mojego faceta. Zazwyczaj zasady dotyczące trymowania i golenia ustalam na samym początku. Nie wymagam, by facet miał zupełnie łyse pachy, ale zgolenie kłaków w tym miejscu musi nastąpić. Podobnie owłosienie łonowe - nie obchodzą mnie środki. Ma być krótko i koniec'.

Opinia mężczyzny, w tej roli Kamil: 'Hm, sprawa jest poważna, bo i temat dość intymny. Chodzę na siłownię i widzę mężczyzn w różnych wydaniach. Naturalnie gładkich, owłosionych jak futrzaki, ogolonych. Za goleniem przemawia wygoda - jest wygodniej, chłodniej, higieniczniej, mniej się człowiek poci. Nie słyszałem o mężczyźnie, który poddał się woskowaniu, ale mam kolegę po laserowym usunięciu włosów z pleców. Dla mnie mężczyzna z kompletnie wygolonymi okolicami genitaliów wygląda jak gwiazda porno...'

Co Ty możesz zrobić dla swojego faceta? Edukować i zachęcać. Usuwanie włosów dotyczy także podgalanie tych w nosie i skracanie brwi a la Breżniew.

Skóra, w której mieszka

Przypadek Stanisława

Kiedyś byłem w totalnej opozycji do kremów, żeli i emulsji do pielęgnacji twarzy. Wydawało mi się to niemęskie, a kosmetyki pachnące różą i liliami zniechęcały mnie na starcie. W jednym z kolorowych magazynów znalazłem próbkę kremu energizującego do twarzy i się zakochałem. Uważam, że mężczyźni, którzy mają problemy np. z trądzikiem powinni umówić się do dermatologa. Na siłowni dużo jest gości z syfami na plecach... Chodzeniu do kosmetyczki stanowczo jednak odmawiam.

Zdaniem kosmetyczki, Eweliny: Rozumiem opory mężczyzn przed wizytą u kosmetyczki. To kobiety lubią rytuały piękności i wizyty w salonach urody. Mężczyźni wstydzą się czepków, maseczek i wacików. Takie podejście, na szczęście zmienia się. Męska skóra także potrzebuje oczyszczenia i regeneracji.

Co Ty możesz zrobić dla swojego mężczyzny? Namówić na stosowanie peelingów i maseczek. Podsunąć krem przeznaczony dla mężczyzn, wysłać do kosmetyczki. Być może wróci z gabinetu z krzykiem, a może mu się spodoba?

Więcej o: